previous pauseresume next

برگزاری کارگاه امر به معروف و نهی از منکر در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

در این کارگاه جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ‌اصفهان گفت:‌ امر به معروف و نهی از منکر در تمامی مذاهب دین اسلام وجود دارد که البته در شیوه اجرا با یکدیگر تفاوت هایی دارند. وی روش های صحیح امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم  را مورد تاکید قرار داد و گفت: این فریضه مهم در جامعه باید به شکل اصولی و منطبق با فرامین شرع مقدس اسلام ترویج شود.
حجت‌الاسلام محمد مطهرخو با اشاره به اینکه در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، کمبود قانون وجود ندارد، گفت: این در حالی است که برای موضوعات مختلف از جمله تخلفات صنفی و یا بدحجابی در قانون مجازات اسلامی، مجازات در نظر گرفته شده است. امر به معروف و نهی از منکر باید با جدیت در عرصه خانوادگی، کاری و اجتماعی اجرایی شود.
وی اظهار کرد: رمز موفقیت در امر به معروف و نهی از منکر، محبت است. امر به معروف یک اصل مورد قبول همه انسان ها است عنصر شفقت و مهربانی مهمترین عنصر در تاثیر گذاری امر به معروف و نهی از منکر است. مشفقانه بودن، مخفیانه بودن، آگاهانه بودن و توجه به نکات مثبت در کنار توجه به نکات منفی از دیگر عوامل موثر واقع شدن این فریضه دینی است. برای موفقیت و اثرگذاری در این فریضه دینی، اخلاق نیکو و مهربان بودن با مردم لازم است.
در پایان شرکت کنندگان از وجود چنین کارگاه ها و جلسات استقبال نمودند و خواستار ادامه آن شدند.