previous pauseresume next

جلسه معارفه و تشریح وظایف «سلامت یاران» و تکریم بیماران در بیمارستان

روز سه شنبه ۹۵/۰۳/۰۴ جلسه معارفه سلامت یاران هلال احمر با حضور مسئولین ورابطان سلامت یار بیمارستان و هلال احمر و نماینده معاون درمان در محل سالن اجتماعات بیمارستان برگزار شد. در این جلسه علاوه بر معرفی بیمارستان، شرح وظایف سلامت یاران و نکات قابل ذکر مربوط بیان شد.

فرارسیدن نیمه شعبان سالروز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف مبارک باد

امام مهدى عج الله تعالی فرجه الشریف: ما در رعايت حال شما کوتاهي نمي‌کنيم و ياد شما را از خاطر نبرده‌ايم، که اگر جز اين بود گرفتاري‌ها به شما روي مي‌آورد و دشمنان شما را ريشه کن مي‌کردند. پس از خدا بترسيد و ما را پشتيباني کنيد.. ما از همه خبرهاى شما آگاهيم و چيزى از خبرهاى شما از ما پنهان نيست. (بحارالأنوار، ج ۵۳، ص ۱۷۵)
امام مهدى عج الله تعالی فرجه الشریف: هيچ چيز مانند نماز بيني شيطان را به خاک نمي‌مالد، پس نماز بگزار و بيني شيطان را به خاک بمال. (بحارالأنوار، ج ۵۳، ص ۱۸۲)

تشکیل جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و نیروهای خدمات

روز پنج شنبه ۹۵/۰۲/۳۰ جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و نیروهای خدمات در محل سالن اجتماعات بیمارستان برگزار شد.

روز ملی ارتباطات و روابط عمومی بر تلاشگران خدمت به مردم مبارک باد

روز دوشنبه ۹۵/۰۲/۲۷ در پاسداشت روز ارتباطات و روابط عمومی، ریاست بیمارستان عیسی بن مریم (ع) با حضور در دفتر روابط عمومی مرکز  این روز را تبریک گفته و با اهدای گل و لوح تقدیر از تلاش ها و پیگیری های هر روزه کارکنان روابط عمومی تقدیر نمود.

برگزاري کلاس آموزش ارتقاء سلامت به بيماران قلبي

روز يکشنبه ۹۵/۰۲/۲۶ کلاس آموزش به بيمار با موضوع ارتقاء سلامت بيماران قلبي در محل درمانگاه تخصصي بيمارستان عيسي بن مريم(ع) با شيوه تبادل گفتگو، پرسش و پاسخ برگزار گرديد.

قدرداني رئیس بیمارستان از رشادت و ايثارگري جانبازان سرافراز به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز

به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز به پاس قدر دانی از  فداکاری و دلاوریهای جانبازان هشت سال دفاع مقدس، آقای دکتر الماسی -مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران و رئیس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) - ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از همكاران محترم جانباز با اهدای لوح تقدیر  تجلیل نمود.

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد عطر نفس بقية الله آمد با جلوه سجاد، ابوالفضل و حسين يك ماه و سه خورشيد در اين ماه آمد

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری
خود ماه شعبان هم عزیزان من! با قطع نظر از این تولدها و ولادتهای مبارک، عید است؛ عید تقرب و توجه به خداوند و توسل قلبی به ساحت ربوبی؛ فرصت بزرگی است برای نورانی کردن دل و جان انسان و آماده شدن انسان برای ورود در ضیافت ماه مبارک رمضان. با این چشم نگاه کنیم به ماه شعبان؛ ماه فرصت عبودیت خداوند و فرصت خودسازی

صفحه‌ها

جلسه معارفه و تشریح وظایف «سلامت یاران» و تکریم بیماران در بیمارستان

روز سه شنبه ۹۵/۰۳/۰۴ جلسه معارفه سلامت یاران هلال احمر با حضور مسئولین ورابطان سلامت یار بیمارستان و هلال احمر و نماینده معاون درمان در محل سالن اجتماعات بیمارستان برگزار شد. در این جلسه علاوه بر معرفی بیمارستان، شرح وظایف سلامت یاران و نکات قابل ذکر مربوط بیان شد.

برگزاري کلاس آموزش ارتقاء سلامت به بيماران قلبي

روز يکشنبه ۹۵/۰۲/۲۶ کلاس آموزش به بيمار با موضوع ارتقاء سلامت بيماران قلبي در محل درمانگاه تخصصي بيمارستان عيسي بن مريم(ع) با شيوه تبادل گفتگو، پرسش و پاسخ برگزار گرديد.

برگزاری كلاس آموزشی اصول تغذیه سالم با موضوع "نقش تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت" به مناسبت هفته سلامت جهت پرسنل بیمارستان

روز دوشنبه ۹۵/۰۲/۰۶ به مناسبت هفته سلامت و ارتقاء آگاهی جامعه كلاس آموزشی اصول تغذیه سالم با موضوع "نقش تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت" به همت واحد آموزش، توسط کارشناس تغذیه و رژیم درمانی با حضور پرسنل در محل سالن اجتماعات بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار گردید.

برگزاری كلاس آموزشی اصول تغذیه سالم با موضوع "نقش تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت" به مناسبت هفته سلامت جهت بیماران و همراهان ایشان

روز یکشنبه ۹۵/۰۲/۰۵ به مناسبت هفته سلامت و ارتقاء آگاهی جامعه كلاس آموزشی اصول تغذیه سالم با موضوع "نقش تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت" به همت واحد آموزش، توسط کارشناس تغذیه و رژیم درمانی با حضور بیماران و همراهان ایشان در بخش های بستری در مرکز پزشکی بیمارستان عیسی بن مریم(ع)  برگزار گردید.
 

شعار هفته سلامت (۷-۱ اردیبهشت ۱۳۹۵) : «غلبه بر دیابتBeat Diabetes »

هرسال بنا به وضعیت بیماریها و مشکلات بهداشتی جهان، کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی تصمیم می گیرند یک شعار جدید را برای این روز انتخاب کنند، شعار امسال روز جهانی بهداشت (غلبه بر دیابت) است و برنامه های هفته سلامت نیز با محوریت این بیماری اجرا خواهد شد.
 آمار بالای این بیماری در ایران ضرورت آگاه سازی مردم را می طلبد و توجه به رژیم غذایی و ورزش را در جلوگیری از ابتلا به آن گوشزد می کند، مواردی که به نحوه و سبک زندگی امروزه ما مربوط هستند.

آموزش اطفاء حریق

روز شنبه ۹۵/۰۱/۲۱به منظور آمادگی پرسنل بیمارستان جهت مقابله با حریق، برنامه آموزش اطفاء حریق با همکاری واحد آموزش و آتش نشانی ایستگاه ۸ خیابان شهید منتظری در این بیمارستان با هدف آشنايی با تجهيزات اطفای حريق و نحوه‌ی استفاده از آن برگزار گردید

برگزاری آزمون نقش کمک بهیار در مراکز درمانی

روز پنج شنبه ۹۴/۱۱/۲۹از طرف معاون درمان و به همت واحد آموزش مرکز، آزمون نقش کمک بهیار در مراکز درمانی برای گروه هدف، افرادی که دارای پست سازمانی کمک بهیار، بهدارو خدمه بیمار با ۱۵ ساعت امتیاز آموزشی در سالن اجتماعات بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با پژوهشگاه رویان و سلول های بنیادی خون بندناف

روز پنج شنبه ۹۴/۱۰/۲۴ کارگاه آموزشی آشنایی با پژوهشگاه رویان و سلول های بنیادی خون بندناف با حضور مدیر قائم مقام بانک خون بند ناف رویان دکتر آبرون، و مدیر اجرایی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان دگتر کوهی، هیئت همراه و پرسنل بیمارستان برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سرطان

روز پنج شنبه ۹۴/۱۰/۲۴ کارگاه آموزشی پیشگیری از سرطان با حضور جمعی بیش از ۵۰ نفر از پرسنل در محل سالن اجتماعات بیمارستان برگزارشد. 
این کارگاه آموزشی با هدف ارتقاء دانش و آموزش روش های جلوگیری از بروز سرطان و آشنایی با روش های مدیریت و پیشگیری از بروز این بیماری برگزار شد.

برگزاری نشست پرسش و پاسخ سرپرست مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی با پرسنل بیمارستان

روز چهارشنبه ۹۴/۱۰/۱۶ نشست پرسش و پاسخ با حضور سرپرست مدیریت توسعه سازمان و منابع انساني و هیئت همراه، ریاست، مسئولین و پرسنل بیمارستان در محل سالن اجتماعات برگزار گردید.

برگزاری کارگاه یک روزه حمايت و ترويج تغذيه باشير مادر

روز پنج شنبه ۹۴/۱۰/۱۰ كارگاه آموزشي حمايت و ترويج تغذيه باشير مادر با حضور دكتر خليل فريور عضو کمیته کشوری شیر ، سوپروايزرآموزشي، ماماي مسئول بلوك زايمان و اعضاء هسته های آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر از مراکز دوستدار مادر و کودک در سطح استان وبه همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي اصفهان ، در محل سالن اجتماعات بيمارستان برگزار شد.

برگزاری کارگاه ارزیابی سلامت جنین

روز شنبه ۹۴/۰۸/۲۳ کارگاه ارزیابی سلامت جنین توسط واحد آموزش با تدریس پزشکان این مرکز و با حضور پرستاران و ماماهای بیمارستان برگزار شد. 

برگزاری کلاس آموزشی مدیریت خطر

روز سه شنبه ۹۴/۰۳/۱۹ کلاس آموزشی آشنایی با مدیریت خطر توسط آقای مهندس جهانبازی کارشناس بهداشت محیط مرکز و با حضور کلیه پرسنل در محل سالن کنفرانس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار شد. 

برگزاری کلاس آموزشی آشنایی با امور خدمات

روز دوشنبه ۹۴/۰۳/۱۸ کلاس آموزشی آشنایی با امور خدمات توسط آقای مهندس جهانبازی کارشناس بهداشت محیط مرکز و با حضور کلیه پرسنل  خدمات در محل سالن کنفرانس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار شد.

برگزاری کار گاه آموزش مدیریت خطر و ایمنی

روز سه شنبه ۹۴/۰۳/۱۲ کارگاه آموزش مدیریت خطر و ایمنی با حضور دکتر سرمدی کارشناس مسئول ایمنی بیمار و جمعی از پرسنل و سرپرستاران بخش ها در سالن کتابخانه برگزار شد. دکتر سرمدی در خصوص اهمیت مبحث مدیریت خطر ، ایمنی و اینکه این مباحث تا چه اندازه می تواند در بروز کاهش ریسک و خطا موثر باشد راهکارهایی را ارائه نمود.

جلسه توجیهی اعتبار بخشی

روز شنبه مورخ ۹۴/۲/۱۹ جلسه توجیهی اعتبار بخشی در خصوص لزوم اجرای استانداردهای اعتباربخشی در بیمارستان با حضور ریاست، مدیریت، معاون درمان و کلیه مسئولین واحدهای پشتیبانی و پاراکلینیک در سالن کتابخانه برگزار گردید.

تشکیل کلاس مدیریت بحران

روز دوشنبه  مورخ ۹۳/۱۱/۲۰ کلاس آموزشی مدیریت بحران با حضور جناب آقای مرتضی قادری کارشناس محترم مرکز فوریتها وحوادث پزشکی ،اعضای مدیریت و پرسنل بیمارستان در سالن کتابخانه بیمارستان برگزار گردید.

تشکیل کلاس حفاظت در برابر اشعه

روز پنجشنبه مورخ ۹۳/۱۱/۱۶ کلاس آموزشی حفاظت در برابر اشعه با حضور پرسنل محترم رادیولوژی مراکز درمانی اصفهان در محل سالن کنفرانس بیمارستان برگزار گردید.

تشکیل کلاس مدیریت پسماند و بهداشت محیط

روز یکشنبه ۹۳/۱۱/۱۲ کلاس آموزشی مدیریت پسماند با هدف ایجاد بستر مناسب جهت ارتقاء آگاهی افکار عمومی و رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت که همانا تامین بهداشت، سلامت و رشد سطح دانش زیست محیطی پرسنل با عنوان مدیریت پسماند توسط آقای مهندس جهانبازی کارشناس بهداشت محیط مرکز و با حضور کلیه پرسنل اداری برگزار شد.

برگزاری کلاس آموزشی آتش نشانی(اطفاء حریق) در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز سه شنبه ۹۳/۱۱/۰۷ در راستای اجرای برنامه های واحد آتش نشانی بیمارستان و نیز به منظور آمادگی پرسنل بیمارستان جهت مقابله با حریق، برنامه آموزش اطفاء حریق با همکاری واحد آموزش و آتش نشانی ایستگاه ۸ خیابان شهید منتظری در این بیمارستان با هدف آشنايی با تجهيزات اطفای حريق و نحوه‌ی استفاده از آن برگزار گردید.

تشکیل جلسه بررسی مشکلات سرپرستاران بیمارستان

 روز یکشنبه ۹۳/۱۱/۰۵ جلسه بررسی مشکلات سرپرستارهای بیمارستان باحضور ریاست محترم،مدیریت ومترون بیمارستان در محل سالن کتابخانه برگزار گردید.

برگزاری نشست علمی تروما

روز سه شنبه ۹۳/۱۰/۲۳ نشست تروما با حضور پزشکان عمومی، متخصصین جراحی، متخصصین بیهوشی، پرستاران برگزار گردید

برگزاری نشست علمی اختلالات رفتاری در کودکان و نوجوانان

روز پنچ شنبه ۹۳/۱۰/۱۸ نشست علمی اختلالات رفتاری در کودکان و نوجوانان با حضور پزشکان و پرستاران در سالن اجتماعات بیمارستان عیسی بن مریم علیه السلام برگزار گردید. 

کارگاه آشنایی با نظام مراقبت از خون (هموویژلانس )

روز چهازشنبه ۹۳/۱۰/۱۰ کارگاه آشنایی با نظام مراقبت از خون هموویژلانس در محل سالن اجتماعات بیمارستان با سخنرانی آقای دکتر جابری مسئول سازمان انتقال خون اصفهان و خانم دکتر صادقی مسئول هموویژلانس جهت کلیه پرسنل برگزار گردید.

تشکیل کلاس مراقبت های زخم بیماران ICU

روز سه شنبه ۹۳/۱۰/۰۹ کلاس مراقبت های زخم بیماران ICU و آشنایی با پانسمان های نوین با حضور پرستاران هدف در راستای دستیابی به اهداف اعتبار بخشی و اجرای اقدام اصلاحی توانمند سازی ICU تشکیل گردید. در این جلسه از حضار پیش آزمون و پس آزمون به عمل آمد. بخش های مراقبت ویژه بخصوص بخش ICUاز حساس ترین بخش های استراتژیکی یک بیمارستان است. مراقبتهای ویژه شامل كلیه مراقبتهای حساس وابسته به زندگی بیماراست

برگزاری سمینار سه روزه ترویج تغذیه با شیر مادر

سمینار سه روزه شیر مادر در تاریخ ۲۴ الی ۲۶ آذر ۹۳در راستای ترویج تغذیه با شیر مادر در بیمارستانهای دوستدار مادر و کودک، در بیمارستان عیسی بن مریم برگزار می گردد. 

تشکیل کلاس محاسبات درمانی

روز یکشنبه ۹۳/۰۹/۲۳ کلاس آموزش محاسبات دارویی با حضور کادردرمان در سالن کنفرانس بیمارستان برگزار گردید. 

جلسه بررسی مشکلات آموزشی کارکنان

روز چهارشنبه ۹۳/۰۸/۱۴جلسه بررسی مشکلات آموزشی کارکنان با حضور اساتید محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئولین و سرپرستاران مرکزبرگزار گردید. 

کلاس اورژانسهای شایع بیمارستانی ( شکستگی باز )

روز یکشنبه ۹ شهریور ماه کلاس آموزشی اورژانس های شایع بیمارستانی توسط آقای دکتر رحیمی( جراح و متخصص ارتوپدی ) در خصوص شکستگیبا حضور پرسنل  پرستاری  به مدت ۲ ساعت برگزار گردید.

کلاس آموزشی کنترل عفونتهای بیمارستانی

روز شنبه ۸ شهریورماه کلاس آموزشی کنترل عفونتهای بیمارستانی با هدف ارتقاء آگاهی پرسنل و پزشکان جهت کاهش عفونتهای بیمارستانی توسط آقای دکتر مهرداد صلاحی ( معاون درمان مرکز ) از ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح برگزار گردید.

کلاس آموزشی اورژانس های شایع بیمارستانی

روز یکشنبه ۲۶ مرداد ماه کلاس آموزشی اورژانس های شایع بیمارستانی توسط آقای دکتر مسائلی ( متخصص مغز و اعصاب )     در خصوص کما ، با حضور پزشکان اورژانس و پرسنل  پرستاری برگزار گردید.

کلاس آموزشی تغذیه با شیر مادر

روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه کارگاه آموزشی تغذیه با شیر مادر با هدف ارتقاء سطح علمی فراگیران در خصوص مراقبت و نحوه شیر دهی نوزاد  و همچنین آشنایی با دستورالعمل های مربوطه توسط آقای دکتر علی مهدوی (متخصص اطفال) با حضور  پرسنل بخش مامایی ، نوزادان ، زایشگاه و اتاق عمل برگزار گردید.

 

 

 

آموزش آتش نشانی

روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه کلاس آموزشی آتش نشانی توسط آقای نامور محمدیفرمانده شیفت آتش نشانی شماره ۸ اصفهان) با حضور پرسنل نگهبان برگزار گردید.

در این جلسه طی یک دوره کلاس حضوری پرسنل نگهبانی با مراحل خاموش کردن آتش و همچنین نحوه استفاده ازانواع  وسایل مختلف اطفاء حریق  بصورت تئوری و عملی آموزش داده شد.

آموزش هپاتیت ویروسی

روز شنبه ۱۱ مرداد ماه کلاس آموزشی هپاتیت ویروسی توسط آقای دکتر صلاحی ( معاون درمان بیمارستان ) برگزار گردید.

در این جلسه تعدادی از پزشکان متخصص ، عمومی و پرسنل این مرکز حضور داشتند.

صفحه‌ها

قدرداني رئیس بیمارستان از رشادت و ايثارگري جانبازان سرافراز به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز

به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز به پاس قدر دانی از  فداکاری و دلاوریهای جانبازان هشت سال دفاع مقدس، آقای دکتر الماسی -مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران و رئیس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) - ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از همكاران محترم جانباز با اهدای لوح تقدیر  تجلیل نمود.

قدرداني ریاست بیمارستان از رشادت و ايثارگري جانبازان سرافراز به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) و روز جانباز

به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز به پاس قدر دانی از  فداکاری و دلاوریهای جانبازان هشت سال دفاع مقدس، مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران و رئیس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از همكاران محترم جانباز با اهدای لوح تقدیر تجلیل نمود.

بازديد رئيس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و هیئت همراه

روز دوشنبه ۹۴/۱۲/۱۰ حجه الاسلام و المسلمین جوادی رئيس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و هیئت همراه با ریاست و مدیریت بیمارستان در خصوص تعامل فرهنگی بین بیمارستان و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری جلسه ای تشکیل دادند.

 

کسب مقام اول کشوری در آزمونهای آزمایشی (مقطع چهارم دبستان)

بدینوسیله به اطلاع می رساند آقای مهرشاد صلاحی فرزندجناب آقای دکتر مهرداد صلاحی حائز مقام اول کشوری در آزمونهای آزمایشی مبتکران گردیده است روابط عمومی مرکز کسب این افتخار را به ایشان و خانواده محترمشان تبریک عرض نموده امید است در پناه حق در کسب عناوین برتر موفق باشید

برگزاری کارگاه امر به معروف و نهی از منکر در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز سه شنبه ۹۴/۱۱/۲۲ کارگاه امر به معروف و نهی از منکر با حضور جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ‌اصفهان، ریاست، مسئولین، مسئول دفتر نسیم مهر و پرسنل بیمارستان در محل سالن اجتماعات بيمارستان برگزار شد.

صعود تیم فوتسال بیمارستان عیسی بن مریم(ع) به مرحله بعد

تیم فوتسال بیمارستان عیسی بن مریم(ع) توانست با نتایج خیره کننده تمامی رقبای خود را شکست دهد و در اولین مرحله بازیهای حذفی این  دوره مسابقات راهی مرحله بعد شود. 

رحلت رسول اکرم(ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع) تسلیت باد

روز چهرشنبه ۹۴/۰۹/۱۸به مناسبت رحلت رسول اکرم (ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع) مراسم عزاداری همراه با قرائت زیارت پرفیض عاشورا در نمازخانه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار گردید.

برگزاری دومین جشنواره فرهنگی قرآنی پرسنل و خانواده محترم ایشان در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز چهارشنبه ۹۴/۰۶/۰۴ به مناسبت  ميلادحضر ت ثامن الحجج، علي بن موسي الرضا عليه السلام دومین  جشنواره  فرهنگی قرآنی باهمراهی و همکاری دفتر نسیم مهر بیمارستان ویژه  پرسنل  و خانواده  محترم ایشان، برگزار شد.

گرامی داشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

همه مخلوقات به منزله عائله خداوندی هستند و محبوبترین آنان نزد خداوند سودمندترین آنان به همنوع خود است و هیچ احدی بر دیگری برتری ندارد مگر در تقوی و کار نیکو.
قطعنامه "تعیین روز حقوق بشر وکرامت انسانی" تصریح مینماید که بر اساس شریعت اسلام حقوق بشرناشی از کرامت وارزش ذاتی انسان است وامت اسلامی که خداوند آنرا بهترین امت قرار داده رسالتی جهاتی دارد. در قطعنامه همچنین تصریح گردیده که اگرچه بشریت به مراحل پیشرفته ای در علوم مادی دست یافته است، اما نیاز مبرم به ایمان و معنویت برای حمایت از حقوق و تمدن خویش دارد.

هفته بدون دخانیات ۴ الی ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

آشنايي با قانون جامع كنترل دخانيات و آشنا كردن مردم با مفاد آن، منجر به آشنايي آنان با حقوق خود شده و توان آنها را در راه مبارزه با دخانيات افزايش می دهد. اين كار به متوليان سلامت نيز در راه كنترل و مبارزه ملي كمك شاياني خواهد كرد؛ به طور مثال، اگر والدين بدانند كه مطابق قانون، «فروش سيگار به افراد زير ۱۸ سال ممنوع و مستوجب مجازات نقدي است »، مانع از تهيه مواد دخاني توسط فرزندان زير ۱۸ سال خود خواهند شد و چه بسا خود نيز در اين امر بر اطرافيان خود نظارت نمايند يا پيگير مساله از فروشندگاني كه مبادرت به اين كار نموده اند، باشند.

پیروزی تیم فوتبال بیمارستان عیسی بن مریم(ع) مقابل تیم فوتبال دانشکده مدیریت

به گزارش روابط عمومی بیمارستان عیسی بن مریم(ع) لیگ برتر فوتبال کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت سوم خرداد ماه روز آزادی خرمشهر، عصرشنبه ۹۴/۰۳/۰۲ برگزار شد که از بازی‌های مهم‌ و حساس‌ دانشگاه بود.
در این دیدار حساس تیم بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با محمدرضا مرادی، سعید بدیحی، مجتبی علامی، رضا فناییان، رضا تاجی، حجت الله یگانه، محمود شمسی، محمد صالحی، احمدرضا تقی زاده، علی شکوهی، علیرضا ابراهیم نژاد و محمد مسکین به میدان رفت که با نتیجه ۴ بر ۱ موفق به شکست تیم دانشکده مدیریت شد.

روزت مبارک ای سراپا سبزی که اولین نگاه، لبخند، فریاد و اولین عشق را نظاره گری …

روز سه شنبه ۹۴/۰۲/۱۵ به مناسبت روز جهانی ماما ریاست و مسئولین بیمارستان با حضور در زایشگاه مرکز این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفتند و از زحمات و خدمات پرسنل این واحد تقدیر بعمل آوردند.

برگزاری مراسم جشن روز کارگر و تجلیل از این قشر زحمتکش

روز پنج شنبه ۹۴/۰۲/۱۰به مناسبت روز جهانی کارگر مراسم جشنی با حضور ریاست، مسئولین و  پرسنل زحمتکش کارگر در محل سالن کنفرانس بیمارستان برگزار گردید. طی این مراسم ریاست مرکز پس از ایراد بیاناتی در خصوص منزلت کارگر و اهمیت ویژه اسلام به کارو کارگر با اهداء کارت هدیه از زحمات ایشان تشکر و قدر دانی نمودند.

گرامی و فرخنده باد روز کارگر بر زحمتکشان میهن اسلامی

رسول‌خدا صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله: مَن ظَلَمَ أجِیراً أجْرَهُ أحبَطَ اللهُ عَمَلَهُ وحَرَّمَ عَلَیهِ رِیحَ الجَنَّةِ، وإنَّ رِیحَها لَیُوجَدُ مِن مَسِیرَةِ خَمْسِمِئَةِ عامٍکسی که مزد کارگری را کم دهد، خداوند عملش را باطل گرداند و بوی بهشت را که از مسافت پانصد ساله به مشام می‌رسد، بر وی حرام کند. من لا یحضره الفقیه، ‌ج ۴، ص ۱۲                    

روز ملي‌ خليج‌ فارس‌ گرامی باد

شوراي‌ عالي‌ انقلاب‌ فرهنگي‌ با توجه‌ به‌ هدف‌ قراردادن‌ هويت‌ فرهنگي‌ و تاريخي‌ ملت‌ ايران‌ از سوي‌ ايادي‌ استكبار جهاني‌ به‌ خصوص‌ برخي‌ از كشورهاي‌ همسايه‌ و تلاش‌ آنان‌ براي‌ تحريف‌ نام‌ تاريخي‌ خليج‌ فارس، به‌ پيشنهاد شوراي‌ فرهنگ‌ عمومي‌ روز اخراج‌ پرتغالي‌ها از تنگه‌ هرمز (دهم اردیبهشت) را به‌ عنوان‌ روز ملي‌ خليج‌ فارس‌ نامگذاري‌ كرد

سال نو فاطمی گرامی باد

امام صادق‏ عليه السلام : ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلاّ و نَحنُ نَتَوقَّعُ فِيهِ الفَرَجَ لأِنَّهُ مِن أيّامِنا و أيّامِ شِيعَتِنا. هيچ نوروزي‏ نيست مگر آن‏كه ما در آن روز منتظر فرج [ظهور قائم آل‏ محمّدصلي الله عليه وآله] هستيم ؛ چرا كه نوروز از روزهاي ما و شيعيان ما است. مستدرك الوسائل ، ج ۶ ، ص ۳۵۲

عرض تسلیت

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر رضوانی
درگذشت تأسفبار فرزند ارجمند جنابعالی «سید علی رضوانی»، فرزند مؤمن و فاضل آن جناب را که موجب تاسف و تالم خاطر گردید؛ به شما و خانواده معزز تسلیت میگوییم و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای همه‌ی بازماندگان صبر و اجر مسألت مینماییم . خداوند آن مرحوم را با اولیائش محشور فرماید و مشمول رحمت و مغفرت بی کران الهی قرار دهد.

تقدیر و تشکر از پرسنل نیروی انتظامی

امروز نیروی انتظامی در خدمت مردم، در کنار مردم و پشتیبان آنان است و آحاد مردم نیز به این نیرو افتخار می کنند و به آن اعتماد دارند. مقام معظم رهبری

روز یکشنبه ۹۳/۱۱/۲۶ ریاست محترم بیمارستان از تلاشهای ارزنده وعملکردمؤثر سروان تمام جناب آقای روح اله براتی که با تدبیر شایسته، تعهد، علاقه و پشتکار، در ایجاد امنیت وآسایش مراجعین و پرسنل تلاش می نماید، تقدیر و تشکر نمودند. برای ایشان و کارکنان ناجا آرزوی توفیق داریم.

برگزاری مراسم جشن بازنشستگی

روز دوشنبه ۹۳/۱۱/۲۰ همزمان باایام الله دهه فجر مراسم جشن بازنشستگی سه پرسنل محترم نگهبانی آقای غلامعباس اسفنانی، آقای رضا اعرابی و آقای مصطفی شیخعلی در سالن کتابخانه بیمارستان عیسی بن مریم(ع)، با حضور مسئولین محترم حراست، امور اداری ، مالی، نسیم مهر و کارمندان مرکز برگزار گردید. در این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایا از زحمات خالصانه و صادقانه ايشان تشكر و قدرداني شد.

تشکیل جلسه بررسی مشکلات پرسنل ccu بیمارستان

روز چهارشنبه ۹۳/۱۰/۱۷  جلسه بررسی مشکلات پرسنل ccuبیمارستان باحضور ریاست محترم،مدیریت، معاون درمان و مترون بیمارستان در محل سالن کتابخانه برگزار گردید.

درخشش تیم فوتبال بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز پنج شنبه ۹۳/۱۰/۱۱ تیم فوتبال بیمارستان عیسی بن مریم(ع) در بیستمین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی با پیروزی ۱۱ بر ۲ مقابل تیم معاونت پشتیبانی موفق به کسب افتخاری دیگر شد.

روابط عمومی مرکز این پیروزی را به همکاران ورزشکار و ورزش دوست تبریک می گوید.

حلول ماه خجسته ربیع الاول مبارک

بعد از پشت سرگذاشتن دو ماه محرم و صفر و عزاداری‌ها به بهار ماه‌ها یعنی ماه ربیع‌الاول، رسیدیم...
ماهی که آثار رحمت خداوند هویداست و ذخایر برکات خداوند و نورهای زیبایی او بر زمین فرود آمده است، میلاد رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در این ماه است و سزاوار است که همه علاقه‌مندان مکتب اهل بیت(علیهم السلام) آن را ارج نهند و گرامی بدارند.

مراسم سوگواری شهادت رسول گرامی اسلام و امام حسن مجتبی علیهما السلام

روز شنبه ۹۳/۰۹/۲۹ به مناسبت شهادت رسول گرامی اسلام و امام حسن مجتبی سلام الله علیهما مراسم عزاداری با مداحی ذاکرین اهل البیت در نماز خانه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار گردید.

به یاد کربلا دل‏ها غمین است دلا خون گریه کن چون اربعین است

زیارت اربعین

-السلامُ علي وَليِّ الله و حبيبه؛ سلام بر ولي و حبيب خدا.- السلامُ عـَلي خليلِ اللهِ وَ نجيبه؛ سلام و درود بر خليل و گزيده خدا.-السلامُ علي صَفيِّ اللهِ و ابن ِ صَفيّـه؛ درود بر برگزيده خدا و پسر انتخاب شده خدا. -السلامُ علي الحُسين ِ المظلوم الشهيد؛ درود بر حسين مظلوم شهيد. -السلامُ علي اسيرِ الکربات و قـَتيلِ العـَبرات؛ سلام بر کسي که اسير و گرفتار بلايا و اندوه ها                                                    شد و کشته براي اشک ها.
 

روز جهانی رادیولوژی بر همه همکاران پرتوکار مبارک باد.

 

به شما عزیزان که وجودتان مایه آرامش وسلامتی دیگران

 

است روز جهانی رادیولوژی را تبریک می گوییم امیدواریم

 

در پناه حق سر بلند باشید

عیادت خدام حرمین عتبات عالیات از بیماران بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز دوشنبه ۹۳/۰۸/۰۵ برابر با دوم محرم الحرام ۱۴۳۶ خدام حرمین عتبات عالیات و نماینده سازمان نظام پرستاری از بیماران و پرسنل بیمارستان عیسی بن مریم(ع) دیدار کردند.

خدام حرمین عتبات و عالیات در میان شوق بیماران، همراهان آنان و جمع پرسنل و کارکنان حاضر شدند و ایشان با اشک و صلوات از خدام استقبال کردند. سفیران ولایت پس از حضور در بیمارستان از بخش های مختلف این بیمارستان بازدید و برای بیماران طلب شفای عاجل نمودند.

مباهله، گواه روشن حقانيت اهل ‌بيت علیهم السلام

فَمَن جآجَّکَ فیهِ مِن بَعد ما جائَکَ مِنَ العِلمِ فَقُل تَعالَوا ندعوا ... هرگاه بعد از علم و دانشی که (درباره ی مسیح) به تو رسید، [باز] کسانی با تو به مُجاجّه و ستیز برخیزند، به آن ها بگو: بیایید ما فرزندان خود را دعوت کنیم، شما هم فرزندان خود را، ما زنانِ خویش را دعوت نماییم، شما هم زنان خود را، ما از نفوس خود دعوت کنیم، شما هم از نفوس خود، آن گاه مباهله کنیم؛ و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار دهیم».

مراسم تجليل ازپرسنل محترم روشندل مرکز

به مناسبت روز عصای سفید طی مراسمی ریاست محترم بیمارستان به همراه مدیریت و رئیس امور اداری و مسئول حراست از پرسنل شاغل در واحد تلفنخانه مرکز  دیدن کردند و با اهداء کارت هدیه و لوح یادبود از زحمات ایشان تشکر و قدر دانی نمودند.

روز عصای سفیدبر تمامی روشن دلان عزیز ایران اسلامی مبارک باد.

عصای سفید چونان پرچمی است که به نشان استقلال در دست روشن دلان به حرکت در می آید و آینه ای است که قدرت و نعمت خدایی را به تماشای تأمل و تفکر دیگران می گذارد. این روز بر تمامی روشن دلان عزیز ایران اسلامی مبارک باد.

مراسم جشن دهه ولايت و"عيد غديرخم" و اهداء جوایز جشنواره مسابقه قرآنی شجره طوبی

روز یکشنبه ۹۳/۰۷/۲۰ به مناسبت بزرگداشت دهه ولايت و"عيد غديرخم" و اهداء جوایز جشنواره مسابقه قرآنی شجره طوبی مراسم جشني در بیمارستان برگزار گردید.

کسب مقام اول قهرمانی کاراته (کمیته) توسط فرزند پرسنل آقای علی ثابت راسخ

آقای علی ثابت راسخ فرزند آقای محمدرضا ثابت راسخ از پرسنل زحمتکش این مرکز در مسابقات قهرمانی کشور رشته کاراته(کمیته) در وزن منهای ۴۷ و در رده سنی نوجوانان حائز مقام اول کشوری گردید و مدال طلای کشور را به خود اختصاص داد. بدینوسیله این افتخار و سربلندی را به ایشان و خانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض می کنیم. امید است در پناه حق و با اتکال به خداوند و پیروی از امیرالمومنین(ع) در کسب عناوین برتر موفق باشید.

ز کوشش به هر چيز خواهي رسيد / به هر چيز خواهي، کماهي رسيد

سلام دوستان

خبر شوق انگيز پذيرش آقای روح اله سلمانیان در آزمون دکترای داروسازی يک ارزش خبري ديگر به ارزش هاي این مرکز افزود. 
اکنون که با غناي فکر و انديشه، جان خويش را با چراغ علم و آگاهي، منور و روح خويش را با عطر دانش و بينش، معطر ساخته است، پذيرش آقای روح اله سلمانیان  را در آزمون دکترای داروسازی شادباش عرض نموده، پرواز تا اوج آسمان                                                     بيکران حقيقت را برايشان آرزومندیم.

برگزاری مرحله دوم اولین جشنواره فرهنگی قرانی بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

عصرروز سه شنبه۹۳/۰۷/۰۸  مرحله دوم اولین جشنواره فرهنگی قرانی بیمارستان عیسی بن مریم(ع) توسط دفتر نسیم مهر مرکز و روابط عمومی بیمارستان برگزار گردید. 

آغاز اولین جشنواره فرهنگی قرآنی ویژه پرسنل و خانواده محترم ایشان در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

 

روز یکشنبه ۱۶ شهریورماه اولین جشنواره فرهنگی قرآنی ویژه پرسنل و خانواده محترم ایشان، به مناسبت ميلاد حضرت ثامن الحجج، علي بن موسي الرضا عليه السلام با همراهی و همکاری دفتر نسیم مهر بیمارستان آغاز شد.در این روز اولین گروه در رشته اذان و اقامه رقابت نمودند. 

نماز يكشنبه ذي القعده

در ماه ذي القعده عملي وارد شده كه فضيلت بسيار دارد كه بدين شرح است: در يكي از روزهاي يكشنبه اين ماه غسل كند و وضو بگيرد و چهار ركعت نماز بگذارد (دو نماز دو ركعتي) و در هر ركعت حمد يك مرتبه و اخلاص سه مرتبه و معوذتين (فلق و ناس) را يك مرتبه بخواند پس از نماز هفتاد مرتبه استغفار كند و استغفار را به ذكر شريف« لاحول و لاقوّة الّا بالله العلي العظيم »ختم نمايد سپس بگويد«يا عزيز يا غفّار اغفرلي ذنوبي و ذنوب جميع المؤمنين و المؤمنات فانّه لايغفر الذّنوب الّا انت»
براي اين نماز ثواب زيادي ذكر شده از جمله اينكه رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند: هر كه اين نماز را بجا آورد: توبه اش مقبول، گناهانش آمرزيده شود، دشمنان او در روز قيامت از او راضي شوند، با ايمان بميرد، دين و ايمانش از وي گرفته نشود؛ قبرش گشاده و نوراني گردد؛ والدينش از او راضي گردند؛ مغفرت شامل حال والدين او و ذريّه او گردد؛ توسعه رزق پيدا كند؛ ملك الموت با او در وقت مردن مدارا كند؛ به آساني جان دهد و...

کسب مقام اول قهرمانی حواچوان کونگ فو توسط فرزند پرسنل آقای مهدی طاهری

آقای مهدی طاهری فرزند آقای علی طاهری از پرسنل زحمتکش این مرکز در مسابقات قهرمانی کشور کمیته حواچوان کونگ فو در وزن منهای ۴۶ کیلوگرم و در رده سنی نوجوانان  حائز مقام اول کشوری گردید و مدال طلای کشور را به خود اختصاص داد. بدینوسیله این افتخار و سربلندی را به ایشان و خانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض می کنیم

تقدیر از پزشکان مرکز به مناسبت روز پزشک

پزشک با شوق می آموزد تا رنج انسان را به آرامش برساندبا افتخار ، ارزش علمی و انسانی اش را پاس می داریم روز پزشک را بر تمامی پزشکان دلسوز و زحمتکش تبریک  می گوییم

مراسم تجليل از آزادگان غیور

به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی طی مراسمی ریاست محترم بیمارستان به همراه مدیریت و رئیس امور اداری از آزاده بیمارستان شاغل در واحد کارگزینی مرکز  دیدن و با اهداء کارت هدیه و لوح یادبود از زحمات ایشان تشکر و قدر دانی نمودند.

صفحه‌ها

خدمتی دیگر در برنامه تحول نظام سلامت با افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه (ICU)

روز چهارشنبه ۹۵/۰۲/۱۵ همزمان با مبعث پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم  بخش  ICU  بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئول شهرداری منطقه ۱ مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت. این بخش با ۴۵۰ متر زیربنا و ۹ تخت فعال مراقبت ویژه راه اندازی شد.  

برگزاری جلسه کمیته انضباط کار بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز يكشنبه ۹۵/۰۱/۱۵ اولين جلسه کمیته انضباط کار بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با حضور اعضاء در سالن اجتماعات تشکیل گردید.

حضور فعال غرفه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) در اولین جشنواره و نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی

روز یکشنبه ۹۴/۱۲/۰۹ به همت معاونت درمان دانشگاه، اولین جشنواره و نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی با حضور رییس و مسئولین دانشگاه، روسا و مدیران مراکز آموزشی درمانی و بیمارستانهای دولتی و خصوصی، متخصصین زنان و زایمان و ماماها و کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان استان در مرکز همایش های علمی دانشگاه  برگزار شد.

بازدید ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از هتلینگ بیمارستان

روز جمعه ۹۴/۰۹/۱۳ رئیس دانشگاه با حضور در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)، از پروژه های در حال احداث این مرکز (بخش های ICU و NICU، بلوک زایمانی محل استقرار کد ۱۱۵ و محل استقرار پست برق) بازدید بعمل آورد. همچنین رئیس دانشگاه از اتاق های عمل بازسازی شده و بخش CCU بازدید و از زحمات مسئولین و پرسنل بیمارستان تقدیر و تشکر نمود.

بازدید جمعی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز شنبه ۹۴/۰۹/۰۷ جمعی از مسئولین دانشگاه؛ دکتر صبوری مشاور رئیس دانشگاه و مشاور رئیس دانشکده پزشکی، دکتر صبری رئیس دانشکده پزشکی، دکتر ایرج معاون آموزشی بیمارستان الزهراء، دکتر خوروش مدیر گروه عفونی دانشگاه از کلیه بخش ها و هتلینگ بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید به عمل آوردند. 

بازدید تیم ارزیاب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان

عصر روز سه شنبه ۹۴/۰۹/۰۳ تیم پایش استقرار و اجرای طرح تحول نظام سلامت در زایشگاه بیمارستان حاضر شدند و کلیه مستندات مرتبط با کمیته های ترویج زایمان طبیعی، توانمند سازی، آموزشهای پزشکان، ماماها و توسعه بلوکهای زایمان، درصد پیشرفت اقدامات، آمار زایمان طبیعی و سزارین سال ۹۴، ۹۳، ۹۲ را بررسی نمودند.

تشکيل جلسه هفتگي بررسي مشکلات سوپروايزرهاي بيمارستان

روز شنبه ۹۴/۰۸/۲۳ جلسه بررسي مشکلات سوپروايزرهاي بيمارستان  با حضور مترون و سرپرستاران بيمارستان  در محل سالن کتابخانه برگزار گرديد.

بازدید معاون محترم توسعه مدیریت و منابع از پروژه های عمرانی بیمارستان

روز شنبه ۹۴/۰۸/۲۳ دکتر یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع و عضو ستاد اجرایی برنامه تحول  نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی  اصفهان  از نحوه اجرای هتلینگ  برنامه تحول نظام سلامت  و پروژه های در دست اقدام بیمارستان  عیسی  بن مریم(ع)  بازدید نمود و پیشرفت کار را مورد بررسی قرار داد.

هفته ملی دیابت: تلاش برای تغییر زندگی امروز تلاش برای تغییر دنیای فردا

ضمن گرامیداشت هفته ملی دیابت، به اطلاع هموطنان گرامی می رسانیم:
طرح ویزیت رایگان بیماران دیابتی در هفته ملی دیابت از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۶ آبان ماه در درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی این مرکز اجرا می شود. شایان ذکر است بیمارستان عیسی بن مریم(ع) تنها بیمارستان در سطح استان اصفهان و شهرستان های تابعه است که با استفاده از کادر مجرب و متخصص اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه دیابت  بارداری نموده است.

تقدیر از بیمارستان عیسی بن مریم(ع) به عنوان برترین مجری برنامه تحول نظام سلامت در زمینه برنامه ترویج زایمان طبیعی

روز سه شنبه ۹۴/۰۸/۱۹ درنشست مدیران ارشد سلامت استان با حضور رئیس دانشگاه، معاونین توسعه مدیریت و منابع و درمان، مدیران ستادی، روسای مراکز درمانی و مدیران شبکه های بهداشت و درمان، بیمارستان عیسی بن مریم(ع) از برترین های برنامه تحول نظام سلامت در برنامه ترویج زایمان طبیعی  معرفی و تقدیر شد.

تشکیل کمیته درامد با سرپرستاران و منشی های بخش ها

روز سه شنبه ۹۴/۰۸/۱۹ کمیته واحد درامد بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با حضور مدیر، مسئول واحد درامد، مترون، سوپروایز بالینی، مسئول IT و سرپرستاران و منشی های بخش ها در سالن کتابخانه مرکز تشکیل شد. 

تشکیل کمیته دارو و درمان بیمارستان

روز سه شنبه ۹۴/۰۸/۱۲ کمیته دارو و درمان بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با حضور ریاست، مدیر و اعضای کمیته در سالن کتابخانه مرکز تشکیل شد. در این جلسه در خصوص وضعیت دارویی بیمارستان بحث و تبادل نظر شد. 

تشکیل جلسه هم اندیشی مسئولین و پرسنل

روز شنبه ۹۴/۰۸/۰۹ جلسه پرسش و پاسخ، ارائه راهکار و پیشنهاد با حضور ریاست، مدیر، مترون و پرسنل بیمارستان در محل سالن کنفرانس برگزار شد.

باز هم افتخاری دیگر دریافت لوح تقدیر در همايش نكوداشت مجريان برتر برنامه ارتقاء كيفيت خدمات هتلينگ

روز دوشنبه ۹۴/۰۷/۲۷ درهمایش نکوداشت مجریان برتر برنامه ارتقاء کیفیت خدمات هتلینگ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیمارستان های عیسی بن مریم(ع) و امین اصفهان به عنوان بیمارستان های برتر کشور در زمینه ارتقاء کیفیت هتلینگ معرفی‌ و با اهدای لوح تقدیر از آنها تقدیر شد. کسب این موفقیت را به مسئولین، پزشکان و کارکنان خدوم بیمارستان تبریک می گوئیم.

تشکیل جلسه رابطین بسیج جامعه پزشکی با حلقه صالحین بیمارستان

روز پنج شنبه ۹۴/۰۷/۲۳ جلسه رابط بسيج با حلقه صالحين بیمارستان در  سالن  كنفرانس مركز برگزار گرديد.

تشکیل جلسه پزشکان عمومی بیمارستان

روز چهارشنبه ۹۴/۰۷/۲۲ جلسه پزشکان اورژانس با حضور  ریاست، مدیریت، معاون درمان مرکز و کلیه پزشکان عمومی اورژانس تشکیل شد.

تشکیل جلسه درون بخشی زایشگاه با حضور مسئولین بیمارستان

روز سه شنبه ۹۴/۰۷/۲۱ جلسه درون بخشی زایشگاه با حضورریاست، مدیریت،معاون درمان، مترون، مسئول فنی زایشگاه و پرسنل بخش زایشگاه تشکیل شد. 

بازدید ریاست بیمارستان از روند اجرای هتلیگ مرکز

روز شنبه ۹۴/۰۷/۱۸ ریاست و مدیریت بیمارستان از بخش های مختلف در حال ساخت و از روند ارتقای هتلینگ بیمارستان بازدید نمودند و پیشرفت کار را موردبررسی قرار دادند. 

تشکیل کلاس آموزشی آشنایی با چگونگی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس

روز چهارشنبه ۹۴/۰۷/۰۸ با توجه به اهميت انتشار بيماري تنفسي ناشي از كرونا ويروس ها در جهان و منطقه خاورميانه کلاس آشنایی با چگونگی پیشگیری از شیوع کرونا ویروس با حضور کلیه پرسنل بیمارستان در محل سالن کنفرانس تشکیل شد. در این کلاس پمفلت و بروشور توزیع شد و به سوالات شرکت کنندگان پیرامون این ویروس پاسخ مناسب داده شد.

تشکیل جلسه سرپرستاران بیمارستان

روز شنبه۹۴/۰۷/۰۴جلسه سرپرستارهای بیمارستان باحضور مدیریت، مترون و سرپرستاران بیمارستان در محل سالن کتابخانه برگزار گردید.

برگزاری کنفرانس بررسی قصور پزشکی در کمیته های مرگ و میر

روز سه شنبه ۹۴/۰۶/۳۱ کنفرانس بررسی قصور پزشکی در کمیته های مرگ و میر با حضور مدیر، دبیر کمیته، مترون و پرسنل پرستاری بیمارستان برگزار شد.

تشکیل کمیته ترویج تغذیه با شیر مادر و ترویج زایمان طبیعی

روز دوشنبه ۹۴/۰۶/۳۰ کمیته ترویج تغذیه با شیرمادر و زایمان طبیعی با حضور ریاست، مدیریت، مترون و ماماهای خصوصی شاغل در بیمارستان تشکیل شد

تشکیل جلسه هفتگی بررسی مشکلات سوپروایزرهای بیمارستان

روز شنبه ۹۴/۰۶/۱۴ جلسه پرسش و پاسخ، بررسی مسائل طرح شده جهت بررسی و ارئه نظرات و راهکارهای مناسب  با حضور  ریاست، مدیر، مترون و سوپروایزرهای بیمارستان در محل سالن  جلسات برگزار گردید.

تشکیل جلسه هم اندیشی پزشکان عمومی بیمارستان

روز سه شنبه ۹۴/۰۶/۱۰ جلسه هم اندیشی پزشکان عمومی شاغل در بیمارستان با حضور ریاست، مدیر، معاون درمان و مسئول درآمد و پزشکان عمومی با هدف بیان مشکلات در حوره درمان، اتخاذ راه حل مناسب و ارتقاء سطح کیفی خدمات پزشکی در محل سالن جلسات بیمارستان برگزار گردید.

افتخاری دیگر برای بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

به مناسبت خجسته میلاد حضرت امام رضا(ع) و گرامیداشت روز پزشک، فرهیختگان ارجمند آقای دکتر هوشنگ پاکزاد، آقای دکتر فریدون رضوانی، آقای دکتر مهرداد صلاحی و خانم دکتر مریم تاجمیر ریاحی  به عنوان پزشکان نمونه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سازمان نظام پزشکی اصفهان در سال ۱۳۹۴انتخاب شدند. 

همزمان با چهارمین روز گرامیداشت هفته دولت، افتتاح اتاق های عمل و فضاهای جانبی بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

مقام معظم رهبری: باید كاری بكنیم كه بیمار و خانواده‌اش جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند.

همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت، اتاق های عمل و فضاهای جانبی بیمارستان عیسی بن مریم(ع)، طی مراسمی با حضور دکتر یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع و عضو ستاد  اجرایی  برنامه  تحول  نظام  سلامت دانشگاه  علوم پزشکی اصفهان، معاون نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی -آقای دکتر کامران و خانم اخوان-  به همراه مسئولین دانشگاه افتتاح و بهره برداری شد.

تشکیل جلسه هفتگی بررسی مشکلات سوپروایزرهای بیمارستان

 روز شنبه ۹۴/۰۵/۳۱ جلسه بررسی مشکلات سوپروایزرهای بیمارستان  با حضور  ریاست، مدیریت  و مترون همراه با سرپرستاران بیمارستان  در محل سالن کتابخانه برگزار گردید.

برگزاری کنفرانس هپاتیت های حاد ویروسی

روز پنج شنبه ۹۴/۰۵/۲۹ به همت کانون بسیج جامعه پزشکی و روابط عمومی بیمارستان عیسی بن مریم(ع) کنفرانس علمی هپاتیت های حاد ویروسی با حضور گروه هدف: پزشکان عمومی و متخصص و پرستاران در محل سالن کنفرانس مرکز برگزار گردید. 

در یک عمل جراحی نادر کیستی با حجم ۱۴ لیتر مایع و وزن ۱۵ کیلوگرم از بدن بیمار در بیمارستان عیسی بن مریم(ع) خارج شد

روز چهارشنبه ۹۴/۰۵/۲۸ در یک عمل جراحی نادر کیستی با حجم ۱۴ لیتر مایع و وزن ۱۵ کیلوگرم از بدن بیمار در بیمارستان عیسی بن مریم(ع) خارج شد. دکتر محسن فتاحی پزشك معالج این بیمار گفت: بیمار زن ۶۰ ساله ای است که چهار سال پیش این کیست را داشت  با اینکه از طرف همکاران به او پیشنهاد عمل و خارج کردن کیست را داده بودند، متاسفانه حاضر به جراحی نشده بود. بیمار به دلیل ناراحتی شكم به این جانب مراجعه نمود كه بعد از آزمایش و معاینات متعدد با توصیه‌های انجام شده و معاینات دقیق قول عمل مناسب و به مراتب راحت‌تر به این بیمار و خانواده او را داده شد و موفق به این عمل جراحی شدم

بازدید ریاست از بخش های مختلف بیمارستان

روز چهارشنبه ۹۴/۰۵/۲۸ دکتر الماسی رئیس بیمارستان از بخش های مختلف بیمارستان بازدید بعمل آورد. در این بازدید ضمن گفتگو با پرسنل از نزدیک با اقدامات، عملکرد و مشکلات مطرح شده آشنا شد. در ادامه از بیماران بستری در بخشها دلجویی نمود و در جریان نحوه ارایه خدمت به مراجعان قرار گرفت. وی برای بیماران سلامتی و شفای عاجل آرزو کرد.

بازدید سرپرست مدیریت روابط عمومی و معاون اجرایی روابط عمومی دانشگاه اصفهان از بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز سه شنبه ۹۴/۰۵/۲۷ خانم دکتر اکبری سرپرست مدیریت روابط عمومی و آقای ابراهیمی معاون اجرایی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه مسئولین مرکز از بهسازی اتاق عمل و آثار قدیمی مرکز بازدید نمودند.

تشکیل جلسه درون بخشی زایشگاه با حضور مسئولین بیمارستان

روز پنج شنبه ۹۴/۰۵/۱۵ جلسه درون بخشی زایشگاه با حضور ریاست، مدیریت، مسئول فنی زایشگاه و پرسنل بخش زایشگاه تشکیل شد

برگزاری پایگاه پاسخگویی مادران باردار و شیرده

هفته جهانی شیر مادر امسال در حالی برگزار شد که تمرکز اصلی بر توانمند سازی مادران شاغل جهت تغذیه با شیر مادر و  راه اندازی محیط های کار دوستدار مادر است. به همین منظور در بیمارستان عیسی بن مریم(ع) پایگاه پاسخگویی مادران باردار و شیرده از تاریخ ۱۰ تا ۱۶ مرداد و از ساعت ۸ تا ۱۳ برگزار شد. در این پایگاه علاوه بر ارائه پمفلت های آموزشی و مشاوره شیردهی، شماره تلفن های بیمارستان هنگام نیاز مراجعین به راهنمایی، جهت تماس و پاسخگویی ارائه شد.

برگزاری کنفرانس سل و کنترل آن

روز پنج شنبه ۹۴/۰۵/۱۵ به همت کانون بسیج جامعه پزشکی و روابط عمومی بیمارستان عیسی بن مریم(ع) کنفرانس علمی سل و کنترل آن با حضور گروه هدف: پزشکان عمومی و متخصص و پرستاران در محل سالن کنفرانس مرکز برگزار گردید. 

بازهم افتخاري ديگر: كسب عنوان برتر مجريان ارتقاي سلامت مادر و نوزاد

در همايش تقدير از مجريان برتر ارتقاي سلامت مادر و نوزاد با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و مسئولين وزارت متبوع از بيمارستانهاي برتر كشور بيمارستانهاي عيسي بن مريم(ع)  و امين به عنوان بيمارستانهاي برتر دانشگاه علوم پزشكي  اصفهان  در زمينه  ترويج زايمان طبيعي و ارتقاي سلامت مادر و نوزاد معرفي و تقدير بعمل  آمد.  از ديگر فعاليتهاي اين مرکز شرکت در نمايشگاه ارائه اقدامات و  دستاوردهاي  برنامه ترويج زايمان  طبيعي بود. وزير بهداشت درمان  و آموزش  پزشکي و هيات همراه ضمن بازديد  از غرفه بيمارستان عيسي بن مريم(ع) از پرسنل اعزامي تشکر و قدرداني نمود.

تشکیل جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و نیروهای خدمات

روز یکشنبه ۹۴/۰۵/۰۴ اولین جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و نیروهای خدمات با هدف رسیدگی به مشکلات موجود، با حضور ریاست، مدیر، مدیریت خدمات پرستاری، مسئول خدمات و پرسنل خدمات در محل سالن اجتماعات بیمارستان برگزار شد.

تشکیل جلسه شورای پزشکان

روز چهارشنبه ۹۴/۰۴/۳۱ جلسه شورای پزشکان بیمارستان عیسی بن مریم(ع) در محل سالن اجتماعات  با حضور ریاست و اعضاء شورا برگزار گردید. 

تشکیل كميته مرگ ومير، عوارض و آسيب شناسي بیمارستانی :

روز چهارشنبه ۹۴/۰۴/۳۱ جلسه كميته مرگ ومير، عوارض و آسيب شناسي بیمارستانی در محل سالن اجتماعات بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با حضور ریاست و اعضاء کمیته برگزار گردید. 

تشکیل کمیته اخلاق پزشکی و رسیدگی به شکایات

روز سه شنبه ۹۴/۰۴/۰۲ در راستاي اجراي برنامه تحول نظام سلامت كميته اخلاق پزشكي و رسیدگی به شکایات مركز با حضور اعضای کمیته برگزار گرديد .

بازدید ریاست و مسئولین از بخش های مختلف بیمارستان

روز پنج شنبه ۹۴/۰۳/۲۱ریاست و مسئولین مرکز از بخش های مختلف بیمارستان بازدید به عمل آوردند. در این بازدید ضمن بررسی عملکرد پرسنل با عیادت و دلجویی از بیماران بستری در بخشها در جریان نحوه ارایه خدمت به مراجعان قرار گرفتند و برای آنان سلامتی و شفای عاجل آرزو کردند.

تشکیل کمیته کارگروه جهت پیاده سازی دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد

روز پنج شنبه ۹۴/۰۳/۰۷ کار گروه اعضاء کمیته اجرایی پرداخت مبتنی بر عملکرد بیمارستان با هدف پیگیری برنامه‌ريزي جهت پياده‌سازي دستورالعمل پرداخت مبتني بر عملکرد در اتاق مديريت بيمارستان تشكيل جلسه داد.

بازديد نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان از هتلینگ بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز دوشنبه ۹۴/۰۳/۰۴ احمد شريعتي کمال آبادي نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان از  اجراي اقدامات عمراني،  بهسازي،  هتلينگ  و  نحوه  پيشرفت  پروژه هاي بيمارستان عيسي بن مريم(ع) بازديد نمود. 

بازدید معاون محترم توسعه مدیریت و منابع و سرپرست معاون محترم درمان از پروژه های عمرانی بیمارستان

روز سه شنبه ۹۴/۰۲/۲۹ دکتر یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع و عضو ستاد اجرایی برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه دکتر طلوعی سرپرست معاون درمان از نحوه اجرای هتلینگ برنامه تحول نظام سلامت این برنامه بزرگ ملی و اتمام ساخت بخش های مختلف و پروژه های در دست اقدام (هتلینگ) بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید نمودند و پیشرفت کار را  مورد بررسی قرار دادند.

بازدید ریاست و مسئولین از بخش های مختلف بیمارستان

روز پنج شنبه ۹۴/۰۲/۲۴ ریاست و مسئولین مرکز از بخش های مختلف بیمارستان بازدید به عمل آوردند. در این بازدید ضمن بررسی عملکرد پرسنل با عیادت و دلجویی از بیماران بستری در بخشها در جریان نحوه ارایه خدمت به مراجعان قرار گرفتند و برای آنان سلامتی و شفای عاجل آرزو کرد.

تولد یکسالگی طرح تحول نظام سلامت

اهمیت بسیار ویژه مفهوم رضایتمندی بیماران در تمام دنیا در حوزه مراقبت های پزشکی نشان دهنده حساسیت وظیفه اصلی ارائه دهندگان خدمت در برآوردن نیازهای واقعی و محسوس این مشتریان است. در همین راستا اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان ها ابلاغ شد تا موجبات رضایت مردم از خدمات را فراهم آورد.

تشکیل جلسه سرپرستاران و ریاست بیمارستان

روز یکشنبه ۹۴/۰۲/۱۳ جلسه سرپرستاران با حضور ریاست و مسئولین بیمارستان در محل سالن کنفرانس برگزار شد.

بازدید ریاست و مسئولین از بخش های مختلف بیمارستان

روز ۹۴/۰۲/۱۰ ریاست و مسئولین مرکز از بخش های مختلف بیمارستان بازدید به عمل آوردند. در این بازدید ضمن بررسی عملکرد پرسنل با عیادت و دلجویی از بیماران بستری در بخشها در جریان نحوه ارایه خدمت به مراجعان قرار گرفتند و برای آنان سلامتی و شفای عاجل آرزو کرد.

تشکیل کمیته فارماکوپه دارویی بیمارستان

روز سه شنبه ۹۴/۰۲/۰۸ کمیته فارماکوپه دارویی بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با حضور خانم دکتر بهشتی و سرپرستاران مرکز تشکیل شد. 

تشکیل جلسه اعتبار بخشی و بهبود کیفیت بخش ICU

روز سه شنبه ۹۴/۰۲/۰۸ جلسه اعتبار بخشی و بهبود کیفیت بخش ICU با حضور مدیریت، مترون و پرسنل بخش ICU در محل سالن کنفرانس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار شد.

تشکیل جلسه بررسی مشکلات سرپرستاران بیمارستان

روز شنبه ۹۴/۰۲/۰۵ جلسه بررسی مشکلات سرپرستاران بیمارستان باحضور مدیریت، مترون و سرپرستاران بیمارستان در محل سالن کتابخانه برگزار گردید.

تشکیل جلسه بررسي مشكلات و سنجه هاي اعتبار بخشي اتاق عمل

روز پنج شنبه ۹۴/۰۲/۰۳ جلسه هماهنگی اعتبار بخشی اتاق عمل با حضور مدیر یت و مسئولین مربوطه و پرسنل اتاق عمل تشکیل شد. دکتر کشاورز در جهت رفع مشکلات مطروحه سخنانی را عنوان کرد. مسئول اعتباربخشی و بهبود کیفیت نیز در خصوص فرآیندها، شاخص ها، برنامه های بهبود کیفیت، ثبت صحیح پرونده های بیماران، انجام جراحی ایمن و نظارت بر اجرای خط مشی ها صحبت های لازم را ارائه داد.

گرامی باد روز آزمایشگاه بر سفید پوشان جامعه ی آزمایشگاهی

روز یکشنبه ۳۰ /۹۴/۰۱، به مناسبت فرا رسیدن سالروز تولد حکیم جرجانی پزشک نامدار ایرانی و روز آزمایشگاه، دکتر کشاورز مدیریت مرکز به همراه مسئولین با حضور در واحد آزمایشگاه این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفتند و از زحمات و خدمات پرسنل این واحد با اهدای لوح تقدیر، گل و شرینی تقدیر بعمل آوردند .

بازدید کارشناس معاونت حمل و نقل و ترافیک استان

روز شنبه ۹۴/۰۱/۲۹ کارشناس معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان آقای بنده خدا  به همراه ریاست و مسئول امور اداری بیمارستان از اجرای اقدامات عمرانی،  بهسازی،  هتلینگ  و  نحوه  پیشرفت  پروژه های بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید نمودند.

ساخت و بهسازی واحد لندری بیمارستان

با آغاز هتلینگ طرح تحول نظام سلامت همزمان با پروژه های عمرانی ساخت و بهسازی واحد لندری بیمارستان عیسی بن مریم(ع) شروع شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

بهره برداری از بخش جراحی مردان همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س)

با یاری خداوند متعال بخش جراحی مردان بیمارستان عیسی بن مریم(ع) پس از بازسازی به بهره برداری رسید. لازم به توضیح است که هزینه های بازسازی این بخش از محل هتلینگ طرح تحول نظام سلامت و خیر محترم آقای علیرضا راعی دهقی تامین گردیده است.

نصب و راه اندازي دستگاه مانيتورینگ علائم حياتي تحت وب در بخش CCU

روز سه شنبه ۹۴/۰۱/۲۵ در بخش CCU بيمارستان عيسي بن مريم(ع) دستگاه مانیتور علائم حياتي نصب و راه اندازي شد.

بازدید نوروزی دکترمصطفی رضایی مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی

روز سه شنبه ۹۴/۰۱/۱۱ دکترمصطفی رضایی مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی در ادامه بازدیدهای نوروزی مراکز پزشکی و بیمارستانهای تابعه دانشگاه، از بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید کرد. 

بازدید معاون برنامه ریزی و مدیریت پاسخگویی وزارت بهداشت

روز یکشنبه ۹۴/۰۱/۰۹ دکتر فریدون خیّری معاون برنامه ریزی و مدیریت پاسخگویی وزارت بهداشت و هیئت همراه در ادامه بازدیدهای نوروزی مراکز پزشکی و بیمارستانهای تابعه دانشگاه، از بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید کردند. دکتر خیری ضمن بازدید بخش های مختلف و واحد درآمد بیمارستان از نزدیک در جریان نحوه ارایه خدمت به مراجعان در این مرکز قرار گرفت. در این بازدید با عیادت و دلجویی از بیماران بستری در بخشها سال نو را تبریک گفته و برای آنان سلامتی و شفای عاجل آرزو کرد.

بازدید رییس دانشگاه از بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

پنجم فروردین ماه رییس دانشگاه به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع، با حضور در بیمارستان عیسی بن مریم(ع) ضمن بررسی فرایند ارائه خدمت در آن مرکز، از بیماران بستری در آن بیمارستان عیادت نمود.

بازدید رئیس محترم حراست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از هتلینگ بیمارستان

روز شنبه ۹۳/۱۲/۲۳ رئیس محترم حراست دانشگاه به همراه ریاست و مسئولین محترم بیمارستان از اجرای اقدامات عمرانی، بهسازی، هتلینگ و نحوه پیشرفت پروژه های بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید نمودند.

بازدید سرپرست محترم معاون درمان از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان

روز شنبه ۹۳/۱۲/۱۶ آقای دکتر حمیدرضا طلوعی سرپرست محترم معاون درمان دانشگاه از اجرای برنامه تحول نظام سلامت بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید کردند. 

بازدید معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیر کل امور اجتماعی استانداری از بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز چهارشنبه ۹۳/۱۲/۰۶ معاون سیاسی امنیتی استانداری آقای یاحی و مدیر کل امور اجتماعی استانداری آقای جمشیدی با حضور در بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با مسئولین مرکز دیدار و گفتگو کردند.

بازدید تیم ارزیاب کشوری از اجرای برنامه تحول نظام سلامت

روز یکشنبه ۹۳/۱۲/۰۳ تیم ارزیاب کشوری از اجرای برنامه تحول نظام سلامت بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید کردند. 

هفته ملی سلامت مردان: ایمنی، کلید رسیدن به جامعه بدون حادثه

امسال نهمین سالی است که هفته اول اسفند به عنوان هفته ملی سلامت مردان با هدف حساس سازی مردان نسبت به سلامت خود و ترویج فرهنگ پیشگیری اولیه و تشخیص زود هنگام بیمار های خطیر و بدون علامت در جامعه مردان، افزایش دسترسی آنان به اطلاعات سلامتی و گسترش فرهنگ همکاری درون بخشی و برون بخشی در مقوله سلامت برگزارمی شود.

جلسه شورای پزشکان

روز چهارشنبه ۹۳/۱۱/۲۹جلسه شورای پزشکان باحضور ریاست محترم ،مدیریت ومعاون درمان بیمارستان و جمعی از پزشکان مقیم وآنکال این مرکزدر محل سالن کتابخانه برگزار گردید.

کمیته نظارت وارزشیابی درونی بیمارستان

در تاریخ ۲۸ بهمن کمیته نظارت و ارزشیابی درونی بیمارستان جهت بررسی میزان دستیابی به شاخص های ۵ محور برنامه تحول نظام سلامت با حضور مدیریت محترم، معاون درمان بیمارستان و اعضای این کمیته در سالن کنفرانس بیمارستان برگزار گردید .

بازدید کارشناس محترم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از پروژه های هتلینگ بیمارستان

سه شنبه ۹۳/۱۰/۳۰ آقای عارفی کارشناس محترم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آقای حیدری کارشناس محترم بودجه و آقای سینی ساز کارشناس محترم دفنر فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه مسئولین محترم بیمارستان از اجرای اقدامات عمرانی، بهسازی و هتلینگ این مرکز بازدید نمودند.

بازدید مدیریت محترم امور فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دوشنبه ۹۳/۱۰/۲۹ آقای مهندس احسانی فر مدیریت محترم امور فنی دانشگاه و آقای مهندس سورانی سر ناظر محترم ابنیه مدیریت امور فنی به همراه مسئولین محترم بیمارستان از بخش های مختلف در حال ساخت و از روند ارتقای هتلینگ بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بازدید کردند.

بازدید معاونت برنامه ریزی دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دوشنبه ۹۳/۱۰/۲۲  آقای دکتر ماهر معاونت محترم برنامه ریزی دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاون محترم توسعه مدیریت و منابع، یه همراه مسئولین محترم بیمارستان از بخش های مختلف در حال ساخت و از روند ارتقای هتلینگ بیمارستان عیسی بن مریم (ع) بازدید کردند. در پایان بازدید از روند اجرای پروژه های هتلینگ طرح تحول نظام سلامت در این مرکز اعلام رضایت نمودند.

بازدید رییس محترم دانشگاه از ارتقای هتلینگ بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

روز دوشنبه ۹۳/۱۰/۱۵ ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، معاون محترم توسعه مدیریت و منابع، قائم مقام محترم ریاست دانشگاه یه همراه مسئولین محترم بیمارستان و به منظور هماهنگی در جهت توسعه هتلینگ مرکز از بخش های مختلف در حال ساخت و از روند اجرای طرح هتلینگ بیمارستان بازدید نمودند.

تشکیل جلسه بررسی مشکلات سوپروایزهای بیمارستان

 روز شنبه ۹۳/۱۰/۱۳  جلسه بررسی مشکلات سوپروایزهای بیمارستان باحضور ریاست محترم،مدیریت، معاون درمان ومترون بیمارستان در محل سالن کتابخانه برگزار گردید.

بازدید شهردار محترم منطقه یک اصفهان از ساخت هتلینگ بیمارستان

روز چهارشنبه ۹۳/۱۰/۱۰ شهردار محترم منطقه یک اصفهان و هیئت همراه با حضور ریاست و مسئولین محترم بیمارستان عیسی بن مریم علیه السلام از مراحل ساخت و ساز هتلینگ مرکز دیدن کردند. 

خدمات سونوگرافی با استفاده از دستگاه پیشرفته MY LAB 50

در این مرکز کلیه خدمات سونوگرافی سیاه و سفید ، داپلر رنگی و سه بعدی توسط دستگاه پیشرفته سونوگرافی  MY LAB  50  انجام می شود. این دستگاه دارای سوزن مخصوص جهت نمونه برداری از تومورها و توده ها ویا ضایعات احتمالی بدن می باشد.

بازدید معاون محترم توسعه مدیریت و منابع و تیم همراه از هتلینگ بیمارستان

روز سه شنبه ۹۳/۰۹/۲۵ آقای دکتر یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع و عضو ستاد اجرایی برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه آقایان مهندس ساکی رئیس طرحهای عمرانی وزارتخانه، دکتر حریری مدیر بودجه، مهندس پاگیری معاون دفتر فنی، سجودی مشاور معاون توسعه و حیدری کارشناس بودجه از نحوه اجرای هتلینگ برنامه تحول نظام سلامت از اجرای این برنامه بزرگ ملی بازدید نمودندو پیشرفت کار را مورد بررسی قرار دادند.

تشکیل کمیته اخلاق پزشکی

روز یکشنبه ۹۳/۰۸/۲۵در راستاي اجراي برنامه تحول نظام سلامت كميته اخلاق پزشكي مركز با حضور اعضای محترم  برگزار گرديد. در اين جلسه برنامه هاي در دست اجرای کمیته اخلاق پزشکی بيمارستان بررسي شد و راهکارهای لازم در این خصوص ارائه گردید.

جلسه آشنایی با کتاب ارزشهای نسبی خدمات با حضور ماماهای خصوصی

روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه جلسه آشنایی با کتاب ارزشهای نسبیخدماتسلامت وتخلفات قرمز باحضور ماماهای (خصوصی) محترم برگزار گردید.

جلسه آشنایی با کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت

روز چهارشنبه ۱۶ مهرماه جلسه آشنایی با کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت و تخلفات قرمز با حضور پزشکان محترم مرکز برگزار گردید. در این جلسه ریاست محترم بیمارستان ضمن ارائه مطالبی درخصوص بازسازی بخش های مختلف و همچنین اصلاح تعرفه ها و دریافت های غیرقانونی و خارج از تعرفه، ایجاد عدالت بین رشته ای و درون رشته ای که از نتایج کتاب ارزش های خدمات سلامت است سخنانی ایراد نمودند. همچنین در خصوص ارائه خدمات پاک به بیماران وعدم اخذ هزینه های غیرمتعارف که از اهداف اجرای دقیق تحول نظام سلامت در این مرکز است را تاکید کردند.

بازدید تیم ارزیاب وزارت بهداشت و دانشگاه از پیشرفت ارتقاء خدمات هتلینگ و ارزیابی حین اجرا

روز دوشنبه ۱۷ شهریور کارشناسان دفتر فنی و عمرانی  وزارت بهداشت به همراه کارشناسان دفتر فنی و عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از چگونگی ارتقاء برنامه هتلینگ بیمارستان در چارچوب مجموعه برنامه های تحول  نظام سلامت بازدید نمودند.

گروه ارزیاب پیشرفت کار را با گزارشات تهیه شده مورد بررسی قرار دادند.

بازدید مشاور و بازرس ویژه رئیس دانشگاه در امور بیمارستان ها از مرکز

روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه آقای دکتر نورالهی مشاور و بازرس ویژه رئیس دانشگاه در امور بیمارستان ها و اورژانسهای بیمارستانی از مرکز بازدید کردند . ایشان عملکرد بیمارستان و چگونگی اجرای طرح تحول نظام سلامت را مورد ارزیابی قرار دادند.

پرداخت کارانه برنامه تحول نظام سلامت به پرسنل غیر پزشک بیمارستان همزمان با میلاد مسعود امام رضا(ع)

بر اساس دستورالعمل دبیر ستاد اجرای برنامه تحول نظام سلامت وزارت متبوع، علاوه بر کارانه بیمارستانی، بر اساس عملکرد پرسنل غیر پزشک بیمارستان ها در اجرای برنامه تحول نظام سلامت، کارانه ویژه ایی تحت نام کارانه برنامه تحول نظام سلامت به پرسنل این مرکز پرداخت شد.

جلسه آموزشی آشنایی با دستورالعمل برنامه تحول نظام سلامت

روز دوشنبه ۳۰ تیرماه جلسه آموزشی آشنایی با دستورالعمل برنامه تحول نظام سلامت با حضور پزشکانمتخصص و عمومیسرپرستاران و مسئولین واحد ها با همکاری پرسنل واحد درآمد بیمارستان برگزار گردید.

جلسه شورای پزشکان

روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه جلسه شورای پزشکان با حضور رئیس ، مدیر ، معاون درمان بیمارستان و کلیه اعضاء تشکیل گردید.

قابل توجه مراجعه کنندگان محترم

در راستای اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت جهت افراد دارای بیمه پایه(تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، کمیته امداد، خدمات درمانی سلامت ایرانیان) ۱۰% صورت حساب تنظیمی بیماران بستری دارای بیمه های فوق توسط بیمار و ۹۰% از محل بیمه و یارانه سلامت پرداخت می شود، همچنین زایمان طبیعی بصورت رایگان در این مرکز انجام می شود.

تشکیل جلسه امور اداری و مالی بیمارستان با حضور ریاست محترم

صبح روز سه شنبه ۱۷تیر ماه جلسه ای با حضور ریاست محترم بیمارستان و پرسنل امور اداری و امور مالی با هدف ایجاد همدلی و هماهنگی و اتخاذ خط مشی واحد در جهت ارتقاء کیفیت خدمت رسانی و رفع مشکلات موجود تشکیل شد. در این جلسه پیشنهاداتی در خصوص پیشبرد اجرای برنامه تحول نظام سلامت ارائه شد.

تشکیل جلسه پیرامون دستورالعمل برنامه ترویج زایمان طبیعی

روز دوشنبه ۱۶تیرماه جلسه ای با حضور مسئولین و ماماهای محترم بیمارستان پیرامون اجرای دستورالعمل برنامه ترویج زایمان طبیعی در چارچوب مجموعه برنامه های تحول نظام سلامت تشکیل شد و مسائل درون بخشی و برون بخشی مورد بررسی قرار گرفت.

قابل توجه مراجعه کنندگان محترم

در این مرکز کلیه آزمایشات تشخیص طبی تحت پوشش بیمه، با تعرفه دولتی بصورت شبانه روزی ( حتی روزهای تعطیل) انجام می پذیرد.

قابل توجه مراجعه کنندگان محترم

در راستای اجرای برنامه طرح تحول  نظام سلامت  و در جهت رفاه حال مراجعه کنندگان محترم ، این مرکز بصورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات تخصصی زیر می باشد.

۱- جراحی عمومی

۲- ارتوپدی ( استخوان و مفاصل )

۳- زنان و زایمان

۴- بیهوشی ( مراقبت های ویژه )

ارزیابی بیمه سلامت توسط کارشناسان محترم در این مرکز

۱۹خردادماه آقای دکتر کریمیان و آقای دکتر مهدی زاده کارشناسان محترم بیمه سلامت ناظر بر طرح از بخش های مختلف بیمارستان جهت ارزیابی چگونگی اجرای برنامه تحول نظام سلامت بازدید به عمل آوردند.

بازید معاون محترم توسعه و قائم مقام معاون درمان به همراه خبرنگارن صداوسیما

روز جمعه ۱۶خرداد آقای دکتر یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع و عضو ستاد اجرایی برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه به همراه آقای دکتر طلوعی قائم مقام معاون درمان از نحوه اجرای برنامه تحول نظام سلامت و میزان رضایت مردم از اجرای این برنامه بزرگ ملی بازدید نمودند.

بازدید رییس دانشگاه از بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

بازدید رییس دانشگاه از مرکز آموزشی درمانی عیسی بن مریم(ع)

چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ، رییس محترم دانشگاه،قائم مقام رییس دانشگاه و معاون توسعه مدیریت و منابع از بیمارستان عیسی بن مریم (ع) و چگونگی اجرای برنامه تحول نظام سلامت در این مرکز بازدید نمودند.

بازدید کارشناسان محترم بیمه سلامت جهت نظارت بر طرح و چگونگی اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

دوشنبه ۱۲ خرداد ماه کارشناسان محترم بیمه سلامت از چگونگی اجرا و نحوه ارتقاء کیفیت هتلینگ و اجرای بسته های جدید و برخورداری بیماران از یارانه سلامت دربرنامه تحول نظام سلامت بیمارستان عیسی بن مریم(ع) طی بازدیدی ابراز رضایت نمودند.

بازدید کارشناسان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان عیسی بن مریم (ع)

به گزارش روابط عمومي بیمارستان عیسی بن مریم (ع) صبح روز سه شنبه ۳۰ ارديبهشت‌ماه، آقاي گودرزي و خانم حسني نژاد كارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به همراه  خانم دکتر طباطبايي و علوي مسئول نظارت بر حسن اجراي برنامه هاي تحول سلامت، دكتر جهانگرد سرپرست مديريت بهره وري و خانم جوانمرد مسئول اجراي دستورالعمل ترويج زايمان طبيعي دانشگاه، از واحد درآمد و بخش های بیمارستان عیسی بن مریم (ع) بازديد و  نحوه اجرای برنامه تحول نظام سلامت و ميزان رضايت مردم از اجرای اين برنامه بزرگ ملی را بررسی نمودند.

برگزاری جلسه چگونگی اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان

روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه جلسه ای با حضور مسئولین محترم  این مرکز عملکرد  اجرای برنامه تحول نظام سلامت بررسی و ضمن بررسی پرسش و پاسخ در خصوص احرای این برنامه رهکارهایی ارئه شد.

بازدید قائم مقام رئیس دانشگاه از چگونگی اجرای برنامه تحول نظام سلامت در این مرکز

روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، قائم مقام رئیس دانشگاه طی بازدیدی از این مرکز روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت در آن مرکز را بررسی نمود.

صفحه‌ها

فرارسیدن نیمه شعبان سالروز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف مبارک باد

امام مهدى عج الله تعالی فرجه الشریف: ما در رعايت حال شما کوتاهي نمي‌کنيم و ياد شما را از خاطر نبرده‌ايم، که اگر جز اين بود گرفتاري‌ها به شما روي مي‌آورد و دشمنان شما را ريشه کن مي‌کردند. پس از خدا بترسيد و ما را پشتيباني کنيد.. ما از همه خبرهاى شما آگاهيم و چيزى از خبرهاى شما از ما پنهان نيست. (بحارالأنوار، ج ۵۳، ص ۱۷۵)
امام مهدى عج الله تعالی فرجه الشریف: هيچ چيز مانند نماز بيني شيطان را به خاک نمي‌مالد، پس نماز بگزار و بيني شيطان را به خاک بمال. (بحارالأنوار، ج ۵۳، ص ۱۸۲)

روز ملی ارتباطات و روابط عمومی بر تلاشگران خدمت به مردم مبارک باد

روز دوشنبه ۹۵/۰۲/۲۷ در پاسداشت روز ارتباطات و روابط عمومی، ریاست بیمارستان عیسی بن مریم (ع) با حضور در دفتر روابط عمومی مرکز  این روز را تبریک گفته و با اهدای گل و لوح تقدیر از تلاش ها و پیگیری های هر روزه کارکنان روابط عمومی تقدیر نمود.

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد عطر نفس بقية الله آمد با جلوه سجاد، ابوالفضل و حسين يك ماه و سه خورشيد در اين ماه آمد

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری
خود ماه شعبان هم عزیزان من! با قطع نظر از این تولدها و ولادتهای مبارک، عید است؛ عید تقرب و توجه به خداوند و توسل قلبی به ساحت ربوبی؛ فرصت بزرگی است برای نورانی کردن دل و جان انسان و آماده شدن انسان برای ورود در ضیافت ماه مبارک رمضان. با این چشم نگاه کنیم به ماه شعبان؛ ماه فرصت عبودیت خداوند و فرصت خودسازی

روز ولادت برجسته ترین و شریف ترین مفاهیم و ارزش ها، روز مبعث مبارک

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد
دل رمیده ما را انیس و مونس شد
نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت
به غمزه، مسئله آموز صد مدرّس شد
امام خمینی(ره): انگیزه بعثت، نزول وحی و نزول قرآن است و انگیزه تلاوت قرآن، تزکیه است که دل مصفا گردد و قابلیت فهم کلام خدا را پیدا کند.صحیفه نور ج ۱۴، ص ۲۵۲.
مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای:هر انسان مسلمانی وظیفه دارد که بعثت نبوی را در زندگی شخصی و دنیای خود تحقق ببخشد و با ایمان و عمل و حرکت به سمت هدف هایی که در بعثت نبی اکرم(ص) وجود داشته است، خود را به بهشت سعادت الهی و معنوی واصل و نائل کند.بیانات مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام

روز جهانی ماما گرامی باد

روز چهارشنبه  ۰۲/۱۵/ ۹۵ به مناسبت روز جهانی ماما ریاست و مسئولین بیمارستان با حضور در بخش های زایشگاه و مامایی مرکز ‌روز جهانی ماما را که همزمان با بهار طبیعت است به تلاشگران جامعه مامایی که وظیفه دشوار و حیاتی حفظ سلامت مادر و نوزاد را به عهده دارید تبریک و تهنیت گفتند و از زحمات و خدمات پرسنل این واحد تقدیر بعمل آوردند

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَاَهْلِ بَیْتِهِ وَ صَلِّ عَلى موُسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَصِىِّ الاَْبْرارِ وَاِمامِ الاَْخْیارِ وَ عَیْبَةِ الاَْنْوارِ وَ وارِثِ السَّكینَةِ

هر گه كه نسيم از ره بغداد آيد

ما را ز حديث عشق و خون ياد آيد

اى گل كه به گردن تو غل افكندند

از صبر تو زنجير به فرياد آيد 

اى باب گشوده خدا بر حوائج مردمان و اى رشته پيوند زمين و آسمان! نامت كليد گشايش گره‏ هاى فرو بسته و يادت، مايه آرامش دل‏هاى شكسته است. نامت، نردبان صعود دعاهاى مرفوع و يادت پلكان نزول اجابت منصوب است ... تو را با زبان نياز مى‏خوانيم با دلى پر سوز گداز به امداد اين دست هاى خسته...

اى گرداب خشم و غضب را «كاظم»! اى طوفان هاى اندوه را «صابر»! اى بر هدايت خلق خدا «امين»! سلام بر تو اى صاحب «احسان عام» و «گذشت خاص» سلام بر تو اى زندانى بزرگ بصره و بغداد!... سلام بر تو كه شب‏هاى سياه را به چراغ ذكر و دعا به سپيده سحرى پيوند مى‏زدى! سلام بر تو و بر گام‏هاى مجروح بسته به رنجيرت!

کارگران نمونه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) معرفی شدند

همزمان بافرارسيدن روز جهاني كارگر و گرامیداشت این مناسبت و به منظور ارج نهادن به تلاش و خدمات بی دریغ  این قشر زحمتکش و وظیفه شناس، کارگران نمونه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) انتخاب و معرفی شدند. خانمها: سهیلا صفری  اعظم بابایی و آقایان: منصور مهرابی و عبداله شیخی
ضمن عرض تبریک، توفیق و سعادت این عزیزان را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

گرامی و فرخنده باد روز کارگر بر زحمتکشان میهن اسلامی

امام صادق (علیه السلام):

اَلکادُّ عَلََی عِیالِهِ کَالْمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللهِ کسی که خود را برای روزی خانواده‌اش به زحمت می‌اندازد و کار می‌‌کند مانند رزمنده‌است که در راه خدا می‌جنگد. کافی، ج۵، ص۸۸
گرامی و فرخنده باد روز کارگر بر زحمتکشان میهن اسلامی
کار مایه حیات زندگی است چشمه سارِ زلال زندگی با کار جلا و روشنی می یابد و کارگران، پیشگامان این حیاتِ بدیع و نشاط آفرینند روز جهانی کار و کارگر مبارک باد
 

تبریک وتهنیت باد میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین ،امیرالمومنین، امام علی (علیه السلام)

روز چهارشنبه ۹۵/۰۲/۰۱ به مناسبت میلاد فرخنده نخستين اختر فروزان امامت و ولايت، مولي الموحدين امیرالمومنین، امام علی (علیه السلام) و به پاس خدمات، ایثار و ارزش نهادن به تلاش‌ها، زحمات و فعالیت‌های تمامی پرسنل ، با توزیع شیرینی و شربت همچنین اهدای کارت هدیه به پرسنل مرد این روز مبارک را تبریک گفته و از ایشان تشکر و قدردانی شد. 

میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین ،امیرالمومنین، امام علی (علیه السلام)تبریک وتهنیت باد

میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین ،امیرالمومنین، امام علی (علیه السلام) محضر امام عصر و الزمان، امام الانس و الجان حجت ابن الحسن العسکری حضرت مهدی عجل الله تعالی فرج و تمام عاشقان حضرت تبریک وتهنیت باد.
از کعبه حق بانگ جلی می آید
آوای خوش لم یزلی می آید
بشنو که سروش وحی حق می گوید
آغوش گشایید علی می آید
قال رسول الله (ص) : علي مع الحق و الحق مع علي
هر كجا حق است علي هم آنجاست و هر كجا علي است حق هم همراه اوست. (بحار ج ۴۰ ص ۲۵)

گرامی باد روز آزمایشگاه بر سفید پوشان جامعه ی آزمایشگاهی

روز دوشنبه ۳۰ /۹۵/۰۱، به مناسبت فرا رسیدن سالروز تولد حکیم جرجانی پزشک نامدار ایرانی و روز آزمایشگاه، مسئولین بیمارستان با حضور در واحد آزمایشگاه این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفتند و از زحمات و خدمات پرسنل این واحد با اهدای گل و شیرینی تقدیر بعمل آوردند .

خجسته میلاد نهمین نور خدای سرمد دریای جود و کرامت حضرت امام محمد تقی جواد الائمه علیه السلام مبارک باد

قالَ الإمام الجواد - علیه السلام - : مَنِ اسْتَغْنی بِاللهِ إفْتَقَرَ النّاسُ إلَیْهِ، وَ مَنِ اتَّقَی اللهَ أحَبَّهُ النّاسُ وَ إنْ كَرِهُوا. «بحارالأنوار، ج ۷۵، ص ۷۹، ح ۶۲»
امام محمد تقي جواد الائمه - علیه السلام - فرمود: هر كه خود را به وسیله خداوند بی نیاز بداند مردم محتاج او خواهند شد. و هر كه تقوای الهی را پیشه خود كند خواه ناخواه، مورد محبّت مردم قرار می گیرد گرچه مردم خودشان اهل تقوا نباشند.

شهادت مظلومانه دهمین اختر آسمان امامت و ولایت مشعل فروزان هدایت، ابن الجواد ، حضرت امام علی نقی، سلام الله علیه بر شیعیان تسلیت باد

شهادت مظلومانه دهمین اختر آسمان امامت و ولایت مشعل فروزان هدایت، یا رو راهنمای امت ، کتاب علم و زهد و حکمت ، ابن الجواد ، حضرت امام علی نقی ، امام هادی سلام الله علیه بر شیعیان تسلیت باد

 

قالَ(علیه السلام): یَاْتى عَلماءُ شیعَتِنا الْقَوّامُونَ بِضُعَفاءِ مُحِبّینا وَأهْلِ وِلایَتِنا یَوْمَ الْقِیامَةِ، وَالاْنْوارُ تَسْطَعُ مِنْ تیجانِهِمْ. )بحارالأنوار: ج ۲، ص ۶، ضمن ح ۱۳)
فرمود: علماء و دانشمندانى كه به فریاد دوستان و پیروان ما برسند و از آن ها رفع مشكل نمایند، روز قیامت در حالى محشور مى شوند كه تاج درخشانى بر سر دارند و نور از آن ها مى درخشد.
 

حلول ماه مبارک رجب، عيد اولياء الهى، بهار راز و نياز و عبادت، موسم خضوع و خشوع به درگاه الهى گرامی باد

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: ماه رجب، ماه برگزيده خدا از ميان ماه هاست و آن، ماه خداست . هر كس ماه رجب را بزرگ بدارد، فرمان خدا را بزرگ داشته است و هر كه فرمان خدا را بزرگ بدارد ، [خدا] او را وارد بهشت هاى پُرنعمت مى كند و رضايت بزرگ ترِ خويش را براى او واجب مى سازد.   دانشنامه قرآن و حديث ۱۲ - جلد ۱۲  صفحه : ۵۰۰
رجب، عيد اولياء الهى، بهار راز و نياز و عبادت، موسم خضوع و خشوع به درگاه الهى، موعد حضور و خواستن، و زمان قرار صالحان با معشوقشان حق تعالى است. بندگان صالح و آگاه الهى، ماه رجب و شعبان را به عنوان زمينه و مقدمه اى جهت كسب آمادگى براى درك درست و شايسته ماه مبارك رمضان به حساب مى آورند.

میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن مبارک باد

ریاست و مدیریت بیمارستان به مناسبت میلاد فرخنده بضعه الرسول، سرور بانوان دو عالم، انسیه حوراء،  حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و  سالروز  تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و به پاس یادآوری خدمات، ایثار و ارزش نهادن به تلاش‌ها، زحمات و فعالیت‌های تمامی بانوان کارمند با اهدای کارت هدیه، گل و شیرینی ، ضمن تبریک عید از بانوان پرسنل تشکر و قدردانی نمودند. 

پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.
السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة، فاطمة المرضیّه، بنت رسول الله، صلّی الله علیه و آله. و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا فداه و عجّل الله فرجهعید نوروز را به همه‌ی خانواده‌های ایرانی و افراد ایرانی در هر نقطه‌ی عالم تبریک عرض میکنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز. بخصوص به خانواده‌های عزیز شهیدان، به جانبازان عزیز، به خانواده‌های محترم آنها، و به همه‌ی ایثارگران تبریک عرض میکنم و یاد شهیدان بزرگوارمان و یاد امام عزیزمان را گرامی میدارم.

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

نرم نرمک می رسد اینک بهار، خوش بحال روزگار، خوش بحال چشمه ها و دشت ها، خوش بحال دانه ها و سبزه ها، خوش بحال غنچه های نیمه باز. حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد را تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزیان مسئلت مینماییم

شهادت ام الائمه دختر مظلومه رسول خدا صلی الله علیه و آله تسلیت باد

ایام شهادت ام الائمه دختر مظلومه رسول خدا صلی الله علیه و آله اولین شهیده مدافع ولایت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به محضرمقدس فرزند برومندش منتقم حقیقی خون همه شهیدان راه فضیلت حضرت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه و به همه نگاهبانان حماسه انتظار غدیریان عاشورائی منتظر منتظر تسلیت عرض می نماییم اللهم عجل لولیک الفرج والنصر

عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم 
 قسمتی از زیارت نامه حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها  
اى آن كه خدايى كه تو را خلق كرد پيش از خلقت بيازمود و در آن آزمايش بر هر گونه بلا و مصيبت تو را شكيبا و بردبار گردانيد و ما چنين پنداريم كه دوستان شما هستيم و مقام بزرگى شما را تصديق مى‏كنيم و بر هر دستور و تعليمات الهى كه پدر شما و وصيّش كه درود حق بر او و آلش باد براى ما آورد صبور و مطيع خواهيم بود پس ما درخواست مى‏كنيم هرگاه كه مصدق و مؤمن به شما هستيم كه ما را بواسطه اين تصديق به رسول و وصيش خدا به شما ملحق فرمايد تا به ما مژده رسد كه بواسطه دوستى شما ما را از گناهان پاك سازد 

پرستاران نمونه بیمارستان عیسی بن مریم(ع):مهدی وزیری، مریم پورخلیلی و مرضیه ترابی

در خجسته سالروز میلاد عقیله بنی هاشم، بانوی صبر و ایثار حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار و بهیار طی مراسمی پرستاران نمونه بیمارستان عیسی بن مریم علیه السلام معرفی شدند.

روز میلاد بانوی بزرگ اسلام، پرستار تمام نیکی ها، پرستار ارزش های مقدس عاشورا، زینب کبری علیها السلام بر همه پرستاران و پیروانش مبارک باد،

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم: مَن قامَ عَلی مَریضٍ یَوما وَ لَیْلَةً بَعَثَهُ اللّه ُ مَعَ اِبراهیمَ الخَلیلِ علیه السلام فجادَ عَلَی الصِّراطِ کَالْبَرْقِ اللاّمِعِ وَ مَن سَعی لِمَریضٍ فی حاجَةٍ فَقَضاها خَرَجَ مِنْ ذُنوبِهِ کَیَومٍ وَلَدَتْهُ اُمُّهُ. کسی که یک روز و یک شب پرستاری بیماری را به عهده بگیرد، خداوند او را با ابراهیم خلیل علیه السلام محشور می کند. پس همچون درخشش برقی از صراط عبور می کند و کسی که در برطرف کردن نیازهای مریض تلاش کند و نیازهای او را برآورد، همانند روزی که از مادر متولد شده است، از گناهان پاک می شود.

مراسم یوم الله ۲۲ بهمن همه با هم با حضور پرشور می آییم

بسم الله الرحمن الرحیم

روابط عمومی بیمارستان عیسی بن مریم(ع)، ضمن تبریک و بزرگداشت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند و افتخارآفرین انقلاب اسلامی از ملت استوار و آگاه و وفادار به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و آرمان‌های والای حضرت امام خمینی(ره)، دعوت می نماید با حضور آگاهانه، وحدت‌بخش، دشمن‌شکن و عزت‌آفرین خود بار دیگر  عشق به ارزش‌های والای الهی انقلاب اسلامی را ترسیم کرده و حمایت از خواسته‌ها و حقوق پایمال شده و به حق ملت‌‌های مسلمان را در اقصی نقاط عالم،  فریاد زده و ضمن تجدید بیعت با شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا و مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، دشمنان وحدت و اتحاد ملی را در طراحی  و پیاده سازی توطئه شوم اختلاف و تفرقه میان مردم و مسئولان، ناکام و مآیوس گذارند.

فرارسیدن دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مبارک باد

این انقلاب با تائیدات غیبی الهی پیروز گردید. امام خمینی(ره)
این انقلاب، بی نام خمینی (ره ) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست. مقام معظم رهبری امام خامنه ای
از کتاب های درسی آن سال ها یادم هست امام امیدش به ما دبستانی ها بود، می گویم: آقا، حالا بزرگ شده ایم، از امیدتان راضی هستید ؟

سالروز ميلاد سعادت باسعادت حضرت امام حسن عسگري(ع) برتمامي شيعيان جهان مبارك باد

امام عسكري‏ عليه السلام: كَفاكَ أَدَبًا تَجَنُّبُكَ ما تَكْرَهُ مِنْ غَيْرِكَ  در مقام ادب براى تو همين بس كه آنچه براى ديگران نمي پسندى، خود، از آن دورى كنى.  مسند الامام العسکري، ص۲۸۸

میلاد حضرت پیامبر اعظم (ص) و قرآن ناطق حضرت امام جعفر صادق(ع) برتمام مسلمین جهان مبارک باد

روز دوشنبه ۹۴/۱۰/۰۷ به مناسبت میلاد طلوع خورشيد پرفروغ الهى، بهانه خلقت، پيامبر اعظم صلي الله  عليه و آله و سلم و امام جعفر صادق عليه السلام ششمين اختر تابناک آسمان ولايت، برگيرنده نقاب از چهره حقايق و روز اخلاق و مهر ورزی با توزیع شربت و شیرینی از پرسنل بیمارستان پذیرایی بعمل آمد. 

سالروز آغاز امامت مولا ابالحسن مهدی صاحب الزمان مبارک باد

چه جمعه ها که يک به يک غروب شد نيامدی...
چه بغضها که در گلو رسوب شد نيامدی...
خليل آتشين سخن ؛ تبر به دوش بت شکن...
خدای ما دوباره سنگ و چوب شد نيامدی...
برای ما که خسته ايم نه ؛ ولی...
برای عده ای چه خوب شد نيامدی....
تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام...
دوباره صبح؛ ظهر؛ نه غروب شد نيامدی...

هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) برهمه منتظران فرزندپاکش تسلیت باد

أَوْرَعُ النّاسِ مَنْ وَقَفَ عِنْدَ الشُّبْهَةِ، أَعْبَدُ النّاسِ مَنْ أَقامَ عَلَى الْفَرائِضِ أَزْهَدُ النّاسِ مَنْ تَرَكَ الْحَرامَ، أَشَدُّ النّاسِ اجْتَهادًا مَنْ تَرَكَ الذُّنُوبَ.»:
پارساترين مردم كسى است كه در هنگام شبهه توقّف كند. عابدترين مردم كسى است كه واجبات را انجام دهد. زاهدترين مردم كسى است كه حرام را ترك نمايد. كوشننده ترين مردم كسى است كه گناهان را رها سازد.

السلام علیك یااباصالح المهدی(عج)السلام علیك یاامین الله فی ارضه وحجته علی عباده (یاصاحب الزمان) آجرك الله اربعین حسینی بر شما و عاشقان حسین (ع) تسلیت باد

زیارت اربعین
السلامُ علي وَليِّ الله و حبيبه؛ سلام بر ولي و حبيب خدا. السلامُ عـَلي خليلِ اللهِ وَ نجيبه؛ سلام و درود بر خليل و گزيده خدا. السلامُ علي صَفيِّ اللهِ و ابن صَفيّـه؛ درود بر برگزيده خدا و پسر انتخاب شده خدا.  السلامُ علي الحُسين المظلوم الشهيد؛ درود بر حسين مظلوم شهيد.  السلامُ علي اسيرِ الکربات و قـَتيلِ العـَبرات؛ سلام بر کسي که اسير و گرفتار بلايا و اندوه هاشد و کشته براي اشک ها.

ولادت هفتمين جلوه شمس هدي، وارث ولايت كبري، فروغ تابان امامت امام موسی کاظم علیه السلام مبارک باد

إیّاكَ و مُخَالِطَهُ النّاس و الإنس بِهِم إلا أن تَجِدَ مِنهُم عَاقِلاً و مَأمُوناً فَآنَسَ بِه و أهرَبَ مِن سایِرهِم كَهَربُكَ مِن السِّباعِ الضّارِیه بپرهیز از معاشرت با مردم و انس با آنان، مگر این كه خردمند و امانت داری در میان آنها بیایی كه (در این صورت) با او انس گیر و از دیگران بگریز، به مانند گریز تو از درنده های شكاری. تحف‌العقول ، ص‌ ۴۲۰

پنجم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه علیها سلام تسلیت باد

به مناسبت پنجم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه علیها سلام مراسم عزاداری همراه با قرائت زیارت پرفیض عاشورا در نمازخانه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار گردید.

۱۷ آبان روز جهانی رادیولوژی گرامی باد

۱۷ آبان روز جهانی رادیولوژی بهانه است برای پاسداشت و قدر دانی از خدمات پرتونگاران و رادیولوژیست های محترم . آنانی که  به کمک ذرات نامرئی جهان تصاویر مرئی از آلام دردمندان تهیه می کنند تا مایه آرامش و بهبود دردشان باشند و با مطالعه و تحقیق در تلاشند تا  در کار خود و خدمت به خلق بهترین باشند.
همکاران گرامی واحد رادیولوژی، روزتان مبارک

شهادت چهارمین امام همام یادگار کربلا و عاشورا را سوگوارانه تسلیت می گوییم

امام سجّاد عليه السلام: كَفُّ الأذى ، مِنْ كَمالِ العَقلِ وفيهِ راحَةٌ لِلبَدَنِ عاجِلاً و آجِلاً ؛ خوددارى از آزار رساندن ، نشانه كمال خرد و مايه آسايش دو گيتى است .

تجليل ازپرسنل محترم روشندل مرکز

روز عصای سفیدبر تمامی روشن دلان عزیز ایران اسلامی مبارک باد
عصای سفید چونان پرچمی است که به نشان استقلال در دست روشن دلان به حرکت در می آید و آینه ای است که قدرت و نعمت خدایی را به تماشای تأمل و تفکر دیگران می گذارد. این روز بر تمامی روشن دلان عزیز ایران اسلامی مبارک باد. به مناسبت روز عصای سفید مسئولین بیمارستان از پرسنل شاغل در واحد تلفنخانه مرکز  دیدن کردند و با اهداء هدیه از زحمات ایشان تشکر و قدر دانی نمودند.

فرا رسیدن ماه محرم را به پيشگاه آقا امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبري و بر عاشقان اباعبدالله‌ الحسین‌(ع)تسلیت عرض می‌نمائیم.

ديباچه ی عشق و عاشقی باز شود 
دلها همه آماده ی پرواز شود 
با بوی محرم الحرام تو حسين 
ايام عزا و غصه آغاز شود
امام حسین(عليه السلام):هرکس زبانش راستگو باشد کردارش پاکیزه باشدو هرکس نیت خیر داشته باشد روزیش فراوان گردد و هرکس با زن و بچه اش خوش رفتار باشد عمرش طولانی شود. فقیران و تهی دستان مومنان چهل سال زودتر از ثروتمندان وارد بهشت میشوند، مانند دو کشتی که از گمرک  می گذرند، مامور وصول گمرک به آن دو کشتی نگاه میکند و یکی از آنها را پر از بار می بیند و دستور می دهد آنرا نگه دارید. 

عرض تسلیت به مناسبت فاجعه مصیبت بار منا

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درپی فاجعه مصیبت بار در منا که در آن جمع کثیری از میهمانان الهی جان خود را از دست دادند ضمن ابراز همدردی با مصیبت دیدگان این حادثه اندوهبار و تسلیت به بازماندگان آنان تأکید کردند: دولت سعودی موظف است مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ پذیرفته و به لوازم و قاعده ی حق و انصاف عمل کند، ضمن اینکه مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته ای که عامل این فاجعه بوده است نیز نباید از نظر دور بماندایشان همچنین در کشور سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

پیوند نور با نور

در شب اول ذیحجه که هلال ماه با کرشمه خودنمایی می کرد، خورشید به خانه علی علیه السلام وارد شد. باد صبا همه را خبر رسانید که: زیور ببندید؛ نور با نور پیوست و جهان روشن شد. درختان شکوفه های خود را بر زمینیان ارزانی داشتند. ابرها مُشک بر زمین باریدند و از خاک صد هزار لاله بر آمد. هلهله ای از شادی و پایکوبی برخاست و جهان یکسره در شور و ولوله شد.ازدواجی ساده با ساز و برگی اندک، اما صفا و صمیمیتی بسیار، صورت گرفت که تحسین همگان را بر انگیخت و اسوه ای برای آیندگان شد. آن پیوند ساده و بی ریا جز پیوند دو معصوم و برگزیده، علی و فاطمه، نبود.

شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک امامت و ولایت تسیلت باد

امام جعفر صادق علیه السلام: فِي قَوْلِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ- "قُوا أَنْفُسَكُمْ وَ أَهْلِيكُمْ ناراً " كَيْفَ نَقِي أَهْلَنَا قَالَ تَأْمُرُونَهُمْ {بِما يُحِبُّ اللّه } وَ تَنْهَوْنَهُم ْ{عَمّا يَكرَهُ اللّه}. خداوند می فرمایند :  «خود و خانواده تان را از آتش دوزخ حفظ كنيد»، گفتند: چگونه خانواده مان را از آتش دوزخ حفظ كنيم؟ فرمودند:{به آنچه خدا دوست دارد} امرشان كنيد و {از آنچه خدا نمى پسندد} نهي شان نمائيد. کافی(ط-الاسلامیه) ج۵ ص ۶۲

عید سعید فطر، عید شکوفایی ایمان و فطرت الهی، جشن اخلاص و تعالی روح انسانی را تبریک و شادباش می گوئیم.

عید فطر زمان شکفتن گل های ایمان در دل و جان انسان است. تحفه خداوند به مؤمنانی است که با سلاح روزه به غبارروبی خانه دل پرداخته اند. آنان که پلیدی را از جان خود بیرون رانده اند و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند. آری عید سعید فطر روز تولد دوباره انسان است.

میلاد امام حسن مجتبی کریم اهل بیت علیه السلام مبارک باد

امام حسن مجتبی علیه السلام: التَّبَرُّعُ بِالْمَعْرُوفِ، وَ الْإِعْطَاءُ قَبْلَ السُّؤَالِ، مِنْ أَكْبَرِ السُّؤْدَد آغاز نمودن به نیكى و بذل و بخشش، پیش از درخواست نمودن، از بزرگترین شرافتها و بزرگى هاست.نزهة الناظر و تنبيه الخاطر ص ۷۱

برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام

 روز چهارشنبه ۹۴/۰۴/۱۰ به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن و میلاد سبط نبی مکرم اسلام، حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام مراسم جشنی ویژه فرزندان پرسنل در محل سالن کنفرانس بیمارستان برگزار گردید.

حلول هلال ماه مبارک رمضان، موسم هدایت و همدلی را تهنیت می‌ ‌گوییم

ماه مبارک رمضان، با شکوه و شوکتی شگرف، دوباره به روی مشتاقان شرافت، آغوش می ‌گشاید و با هلال محرابی ‌اش، هلهله ‌ی اهل پارسایی و پروا می‌ انگیزد و غوغای غفران و همایش هدایت می ‌آغازد و اینک با ضمیری شادمانه و نیازی عاشقانه در قدوم بهاران معنویت در این حرارت طبیعت، غنچه‌های غنوده در پرچین پرهیز می ‌افشانیم و هم آوا با مولای منتظران، خوش آمدش می ‌گوییم. شکرا که دوباره ابواب بهشت را گشودند و دریغا اگر با بال بصیرت به اوج رحمت و رهایی نرویم و از این فرصت فرید فیض، بهره‌ ور نشویم.

کسب مقام برتر رشته تیراندازی بوسیله خانم نجمه نصراصفهانی

بدینوسیله از همت والا و تلاشهای ارزنده همکار گرامی خانم نجمه نصر اصفهانی در احراز رتبه برتر رشته تیراندازی در هشتمین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم.

فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی (ره) را تسلیت عرض می نماییم

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي : بازخواني اصول مستند مکتب امام، تنها راه مقابله با تحريف شخصيت آن بزرگوار است، اصولي مانند: اثبات اسلام ناب محمدي و نفي اسلام آمريکايي، اعتماد به صدق وعده الهي و بي اعتمادي به مستکبران، اعتماد به اراده و نيروي مردم و مخالفت با تمرکزهاي دولتي، حمايت جدي از محرومان و مخالفت با اشرافيگري، حمايت از مظلومان جهان و مخالفت صريح و بي ملاحظه با قلدران بين المللي، استقلال و رد سلطه پذيري، و تاکيد بر وحدت ملي.

فرخنده میلاد یگانه منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج) و روز مستضعفان مبارک

روز سه شنبه ۹۴/۰۳/۱۲ به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، برپاکننده قسط و عدل منتقم خون حسین(ع)، حضرت ولیعصر، امام زمان، مهدی موعود (عج) مراسم جشنی با حضور پرسنل محترم در محل سالن کنفرانس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار شد. این مراسم با سخنرانی حجه الاسلام قیصری مسئول دفتر نسیم مهر مرکز و مداحی مداح اهل بیت(ع) همراه بود.

سالروز ولادت باسعادت حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان بر همکاران عزيز و تمامي جوانان مبارك باد

ميلاد سرو بوستان ايستادگي، زيباترين گل باغ حسين علیه السلام! جوان رعنا و رشيد حسين علیه السلام يادگار امیرالمومنین علیه السلام گلستاني از زيباترين گل هاي فداکاري! و دريايي از آبيِ عطوفت، مبارک باد

میلاد حضرت امام حسین، امام سجاد و حضرت ابوالفضل علیهم السلام مبارک باد

امام حسین علیه السلام فرمودند:

لاتـَرفع حــاجَتَک إلاّ إلـى أحـَدٍ ثَلاثة: إلـى ذِى دیـنٍ، اَو مُــرُوّة اَو حَسَب. جز به یکى از سه نفر حاجت مبر: به دیندار، یا صاحب مروت، یا کسى که اصالت خانوادگى داشته باشد.(تحف العقول ، ص ۲۴۷)

روابط عمومی بیمارستان عیسی بن مریم(ع) ضمن تبریک به مناسبت این ایام فرخنده و مبارک با توزیع شربت و شیرینی بین مراجعان و پرسنل محترم این روز را شادباش گفت.

۲۷اردیبهشت ماه روز جهانی "روابط عمومی و ارتباطات" گرامی باد

بالاخره یک روز هم به ما اختصاص داده شد.

مدیران و همکاران روابط عمومی روز جهانی"روابط عمومی و ارتباطات را تبریک و تهنیت عرض کرده و توفیق روزافزون یکایک شما را آرزو می نماییم.

سالروز بعثت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم منادی توحید و پیام آور صلح و دوستی مبارک باد

بعثت پیغمبر اسلام یا برانگیخته شدن حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم به مقام عالی نبوت و خاتمیت، حساس ‏ترین فراز تاریخ درخشان اسلام است. انتخاب شدن محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم برای پيامبری از سوی خداوند متعال بر همه مسلمانان جهان مبارک باد

شهادت امام موسی کاظم باب الحوائج علیه السلام را تسلیت عرض می نماییم

امام موسی کاظم علیه السلام فرموده اند:

اَفضَلُ ما یَتَقَرَّبُ به العَبدُ اِلی اللهِ بَعدِ المَعرِفَةِ به، الصَلوةُ، بهترین چیزی که بنده بعد از شناخت خدا به وسیله آن به درگاه الهی تقرب پیدا می کند، نماز است.تحف العقول،ص۴۵۵

وفات سرچشمه صبر حضرت زينب عليهاالسلام را تسلیت عرض می نماییم

امام سجاد علیه السلام جمله معروفي درباره حضرت زينب سلام الله علیها دارند، كه به ايشان مي‌فرمايند: «أنْتِ الْحَمْدُ للهِ عالِمَةٌ غَيْرُ مُعَلَّمَة وَ فَهِمَةٌ غَيرُ مُفَهِّمَة؛ شكر خدا، تو داناي بدون آموزگار هستي و تو بانوي فهيمي هستي كه فهماننده‌اي نداشته‌اي» 

میلاد امیرالمومنین علی علیه السلام و روز پدر مبارک باد

میلاد با سعادتمولود کعبه مولی الموحدین امیرالمومنین امام علی علیه السلام و روز پدر بر تمام عاشقان حضرت تبریک و تهنیت باد.امام علی علیه السلام فرموده اند:

مَنْ وَثِقَ بِاَنَّ ما قَدَّرَ اللّه‏ُ لَهُ لَنْ يَفوتَهُ اسْتَراحَ قَلْبُهُ؛ هر كس اطمينان داشته باشد كه آنچه خداوند برايش تقدير كرده است به او مى ‏رسد، دلش آرام مى ‏گيرد.
 

میلاد پر برکت حضرت امام محمد تقی مبارک باد

سخنان برگزيده حضرت امام جوادعليه السلام: إعلَم أنَّكَ لَن تَخلُوَ مِن عَينِ اللَّهِ فَانظُر كَيفَ تَكُونُ. بدان كه از ديد خداوند پنهان نيستي ، پس بنگر چگونه‏ اي. تحف العقول ، ص ۴۵۵.
مَنِ استَحسَنَ قَبيحاً كانَ شَريكاً فيهِ.  هر كه كار زشتي را نيك بشمارد ، در آن كار شريك است. بحار الأنوار ، ج ۷۵ ، ص ۸۲.

شهادت حضرت امام علی النقی الهادی علیه السلام را تسلیت می گوییم

قالَ علیه السلام : مَنْ اَطاعَ الْخالِقَ لَمْ یُبالِ بِسَخَطِ الْمَخْلُوقینَ وَ مَنْ اءسْخَطَ الْخالِقَ فَقَمِنٌ اءنْ یَحِلَّ بِهِ الْمَخْلُوقینَ.
ترجمه:فرمود: هرکس مطیع و پیرو خدا باشد از قهر و کارشکنى دیگران باکى نخواهد داشت .

حلول ماه رجب گرامی باد

پيامبر صلى الله عليه و آله: إنَّ في الجَنَّةِ قَصرا لايَدخُلُهُ إلاّ صُوّامُ رَجَبٍ ؛ در بهشت قصرى است كه جز روزه داران ماه رجب وارد آن نمى شوند . بحار الأنوار ، ج ۹۷ ، ص ۴۷ .امام كاظم عليه السلام: رَجَبٌ شَهرٌ عَظيمٌ يُضاعِفُ اللّه ُ فيهِ الحَسَناتَ و يَمحُو فيهِ السَّيِّئاتَ ؛ رجب ماه بزرگى است كه خداوند [پاداش] نيكى ها را در آن دو چندان و گناهان را پاك مى كند . كتاب من لايحضره الفقيه ، ج ۲ ، ص ۹۲ .

ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن مبارک باد

میلاد فرخنده بضعه الرسول، سرور بانوان دو عالم، انسیه حوراء، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و سالروز تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) را تبریک می گوییم.
 

گرامیداشت روز درختكاري

پيامبرصلي الله عليه وآله:مَن نَصَبَ شَجَرَةً و صَبَرَ عَلي حِفظِها والِقيامِ عَلَيها حَتّي تُثمِرَ كانَ لَهُ في كُلِّ شَي‏ءٍ يُصابُ مِن ثَمَرِها صَدَقَةٌ عِندَاللَّهِ. «هر كس درختي بكارد و در نگهداري آن بكوشد تا ميوه دهد ، در برابر هرچه از آن ميوه به دست آيد ، پاداشي نزد خدا خواهد داشت». ميزان الحكمه ، ح ۹۱۴۳

احسان و ترویج فرهنگ وحدت و همدلی با حفظ ارزشهای اسلامی در هفته احسان نیکوکاری

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای می فرمایند: «كمیته امداد همچنان كه در نام منتسب به امام است، عملاً هم مورد توجه و لطف خاص امام عزیزمان قرار داشته استدر ۱۴ اسفندماه ۱۳۵۷ هجری شمسی فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشكیل كمیته امداد صادر شد. این نهاد برای ایجاد رفاه و برقراری تسهیلاتی در امر كمك رسانی به محرومان جامعه دایر شد. گفتنی است این نهاد انقلابی اكنون بنام كمیته امداد امام خمینی مشغول                                                       فعالیت است.

شهادت اولين شهيد راه ولايت تسليت باد

صلوات و توسل به حضرت زهرا علیها السلام «اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک«

قالَتْ علیها السلام : فَاكْثِرْ مِنْ تِلاوَةِ الْقُرآنِ، وَالدُّعاءِ، فَإنَّها ساعَةٌ یَحْتاجُ الْمَیِّتُ فیها إلى اُنْسِ الاْحْیاءِ.

آن حضرت، ضمن وصیّتى به امام علىّ علیه السلام اظهار نمود: پس از آن كه مرا دفن كردى، برایم قرآن را بسیار تلاوت نما، و برایم دعا كن، چون كه میّت در چنان موقعیّتى بیش از هر چیز نیازمند به اُنس با زندگان مى باشد. بحارالا نوار: ج ۷۹، ص ۲۷، ضمن ح ۱۳.

تبریک و تشکر ریاست محترم بیمارستان از پرسنل محترم پرستاری

روز سه شنبه ۹۳/۱۲/۰۵ مصادف با میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار، ریاست محترم بیمارستان، معاون محترم درمان بیمارستان، رئیس محترم اموراداری و رئیس محترم امور مالی با اهدای کارت هدیه، گل و شیرینی  این روز را به پرستار ان، این عزیزان زحمت کش تبریک گفته واز آنها تشکر و قدردانی نمودند.

میلاد حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار مبارک باد

درود بی پایان خداوند بر بزرگ بانوی اسلام، قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت پس از شهادت امام حسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها که پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت(ع) را برعهده داشت، و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد. این روز بر همه پرستاران، خدمتگزاران بیمار، جامعه و دست اندرکاران سلامت مبارک باد.

حضور پر شور پرسنل بیمارستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

۲۲بهمن یک روز فراموش نشدنی در تاریخ ملت ایران است. مردم غیور ایران در این راهپیمایی نشان دادند که همواره پیرو ولایت فقیه و تداوم‌بخش راه شهدای انقلاب اسلامی می باشند.ریاست محترم و پرسنل بیمارستان عیسی بن مریم(ع) در۲۲ بهمن امسال در كنار امت ولايتمدار و شهيد پرور، با حضور پرشور و شعارهای کوبنده، بار دیگر جهانیان را با طوفان سهمگین حضور خود به نظاره نشاندند.

دعوت برای حضور پرشور در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر، از کلیه همکاران، برای حضور پرشور در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن دعوت به عمل می آید.

دهه فجر بر تمامی فجر آفرینان مبارک باد

از کتاب های درسی آن سال ها یادم هست امام امیدش به ما دبستانی ها بود، می گویم : آقا، حالا بزرگ شده ایم، از امیدتان راضی هستید ؟

این انقلاب با تائیدات غیبی الهی پیروز گردید . امام خمینی(ره)

این انقلاب، بی نام خمینی (ره ) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست . مقام معظم رهبری امام خامنه ای

رحلت غریبانه برترین بانوی زمان خود، کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ، تسلیت باد!

جايگاه حضرت معصومه سلام الله علیها: لقب «معصومه» را امام رضا علیه السلام به خواهر خود عطا فرمود:آن حضرت در روايتى فرمود: «مَنْ زَارَ الْمَعصُومَةَ بِقُمْ كَمَنْ زَارَنى.» ناسخ التواريخ، ج ٣، ص ٦٨، به نقل از كريمه اهل بيت، ص ٣٢ 

 

هركس معصومه را در قم زيارت كند،مانند كسى است كه مرا زيارت كرده است. اين لقب، كه از سوى امام معصوم به اين بانوى بزرگوار داده شده، گوياى جايگاه والاى ايشان است

ولادت با سعادت امام يازدهم حضرت امام حسن عسكرى عليه السلام بر تمامى شيعيان جهان مبارک باد

سالروز ولادت با سعادت امام یازدهم حضرت امام حسن عسکری علیه السلام را به تمامی شیعیان جهان تبریک عرض نموده، امیدواریم خداوند متعال توفیق پیروی آن امام همام را به همه ما عنایت فرموده و در ظهور فرزند بزرگوارش حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف تعجیل فرماید.

برگزاری جشن میلاد باسعادت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و امام جعفر صادق علیه السلام

روز پنج شنبه ۹۳/۱۰/۱۸ دی ماه به مناسبت میلاد باسعادت رسول گرامی اسلام و امام جعفر صادق علیهم السلام و روز اخلاق و مهر ورزی جشنواره خاطرات تلخ و شیرین با حضور ریاست محترم بیمارستان و مسئول محترم امور اداری در محل نماز خانه مرکز برگزار شد. 

ميلاد نبي اکرم بهانه خلقت و قرآن ناطق، امام صادق(ع)بر شما تبريک وتهنيت باد

هفده ربيع الاول، سالروز طلوع خورشيد پرفروغ الهى، بهانه خلقت، پيامبر اعظم صلي الله  عليه و آله و سلم و امام جعفر صادق عليه السلام ششمين اختر تابناک آسمان ولايت، برگيرنده نقاب از چهره حقايق بر همه مسلمانان عالم مبارک باد! 

شهادت پيشواي يازدهم مسلمانان حضرت امام حسن عسكري علیه السلام تسلیت باد

حضرت امام حسن عسكري علیه السلام پس از بيست و هشت سال زندگي و شش سال امامت در هشتم ربيع الاول سال ۲۶۰ هجري در شهر سامرا و به دست معتمد عباسي به شهادت رسيد و در كنار مرقد مطهر پدر بزرگوار خويش مدفون گرديد. 

امام مهدي‏ عليه السلام: كان [الإمامُ العَسكَري‏ عليه السلام] نُوراً ساطِعاً و قَمَراً زاهِراً اختارَ اللَّهُ لَهُ ما عِندَهُ فَمَضي عَلي مِنهاجِ آبائِهِ حَذوَ النَّعلِ بِالنَّعلِ

او نوري فروزان و ماهي درخشان بود كه خداوند آنچه را نزد خود بود براي او برگزيد. او راه و روش پدران بزرگوار خود را گام به گام دنبال كرد تا رحلت فرمود.بحار الأنوار ، ج ۵۳ ، ص ۱۹۱.

سالروز شهادت حضرت امام رضا ثامن الائمه (ع) بر شیفتگان آن امام همام تسلیت باد

از امام‌ رضا علیه السلام درباره‌ بهترين‌ بندگان‌ سؤال‌ شد . فرمود : آنان‌ هرگاه‌ نيكى‌كنند خوشحال‌ شوند ، و هرگاه‌ بدى‌ كنند آمرزش‌ خواهند ، و هرگاه‌ عطا شوند شكر گزارند ، و هرگاه‌ بلا بينند صبر كنند ، و هرگاه‌ خشم‌ كنند . درگذرند
(تحف‌ العقول‌ ، ص‌ ۴۶۹)

شهادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام حسن مجتبی علیه السلام تسلیت باد

پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم:

لا ینال شفاعتی من اخر الصلوة بعد وقتها
کسی که نماز را از وقتش تأخیر بیندازد، به شفاعت من نخواهدرسید.

بحارالانوار،ج،۸۳ص۲۰

مراسم عزاداری اربعین حسینی (ع)

روز پنج شنبه ۹۳/۰۹/۲۰ به مناسبت اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین(ع)، مراسم عزاداری با مداحی ذاکرین اهل البیت در نمازخانه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار گردید.

روز حسابدار گرامی باد.

روز ۱۵ آذر ماه روز حسابدار را به تمام همکارانی که در عرصه‌ی نظام سلامت مالی کشور تلاش می‌کنند تبریک و تهنیت می گوییم و برای همه‌ی آنان از درگاه حضرت احدیت آرزوی سلامتی و توفیق داریم.

۱۲ آذر سالروز رسميت يافتن قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران

بسم الله الرحمن الرحیم
لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط
‎‎‎‎‎‎قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبین نهادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه ایران بر اساس اصول و ضوابط اسلامی است که انعکاس خواست قلبی امت اسلامی میباشد. 
روز ۱۲ آذرماه سالروز تصويب قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران است؛ قانون اساسي كه امام خميني (ره) تاكيد داشتند "اساس مملکت" و "در رأس" همه چيز است و به جز آن هيچ چيز ديگر نبايد در اين مملكت حكم كند: « قانون در رأس واقع شده است و همه افراد هر کشوري بايد خودشان را با آن تطبيق بدهند».

روز جهانی معلولین گرامی باد

روز سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلولانروز پاس داشت ارزش هاست , روز به اثبات رساندن خواستن توانستن است . روز نشان دادن ما می توانیم است. اين ايام فرصتی است تا از توانايی ها و تلاش ها و افتخارات همه جانبه اين عزيران تقدير و تشکر بعمل آورده و شعار« ما می توانيم» را هنرمندانه از جانب آنان نظاره گرباشيم.

گرامیداشت شهادت آیه الله مدرس و روز مجلس

۱۰آذر سالروز شهادت آيت‌الله سيد حسن مدرس، با تصويب مجلس شوراي اسلامي، روز مجلس نامگذاري شد. شهيد مدرس بر اجراي دستورهاي اسلام تأکيد داشت و مي فرمود: بايد جدّ و جهد کرد که يک سر مويي قوانين ما از حدود اسلاميه تجاوز نکند.

ميلاد حضرت امام موسي کاظم(ع) مبارک

هفتم ماه صفر سالروز میلاد باسعادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت مبارک باد
امام موسی کاظم علیه السلام می فرمایند:
مَن أرادَ أن يکنَ‌ أقوَي النّاسِ‌ فَليتَوکل عَلي الله
هر که مي خواهد که قويترين مردم باشد بر خدا توکل نمايد.
بحار الانوار، ج۷ ، ص۱۴۳

مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها

 

اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا سَيِّدَتَنـا رُقَيَّةَ،

عَلَيْكِ التَّحِيَّةُ وَاَلسَّلامُ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكاتُهُ،

اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يـا بِنْتَ رَسُولِ اللهِ،

اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يـا بِنْتَ اَميرِ الْمُؤْمِنينَ عَلِيِّ بْنِ اَبي طالِبِ،

اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ فاطِمَةَ الزَّهْراءِ سَيِّدَةِ نِسـاءِ الْعالَمينَ

روز پنج شنبه ۹۳/۰۹/۰۶ به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س) مراسم عزاداری با مداحی ذاکرین اهل البیت در نمازخانه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار گردید

بسيج لشکر مخلص خداست، بسیجی روزت مبارک

سخنان گوهر بار امام خميني (ره) در باره بسيج : بسيج لشکر مخلص خداست.بسيج ميقات پا برهنگان ومعراج انديشه پاک اسلامي است وتربيت يافتگان آن ، نام ونشان در گمنامي وبي نشان گرفته اند.       
جایگاه والای آن از منظر مقام معظم رهبری:سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. خاطره جوانمردان پاکدامن و غیوری که شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد با نفس اماره به هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند. جوانانی که از لذات و هوس های جوانی برای خدا گذشتند و پیرانی که محنت میدان جنگ را بر راحت پیرانه سر ترجیح دادند و مردانی که محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا کردند؛ خاطره انسانهای بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزشهای الهی بستند و از هیبت دروغین قدرتهایی که برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند.

اهداء کتاب به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی

قال امیر المومنین علی علیه السلام :کتابها بوستانهای دانشمندان است.

امروز کتابخوانی و علم آموزی، نه تنها یک وظیفه ی ملی که یک واجب دینی است. (حضرت آیت الله خامنه ای)

روز شنبه ۹۳/۰۸/۲۴ با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و لزوم ایجاد و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سطح آگاهی از سوی روابط عمومی و دفتر نسیم مهر بیمارستان با اهداء کتاب به بیماران بخش اطفال و پرسنل بخش های مختلف بیمارستان روز کتاب و کتابخوانی گرامی داشته شد. در این مراسم بیش از ۴۵۰ جلد کتاب با عناوین فرهنگی، مذهبی وعاشورایی اهداء گردید.

 

 

شعار روز جهاني ديابت: تغذیه سالم با صبحانه آغاز می گردد

هرساله روز جهانی دیابت همزمان با روز تولد دکتر فردریک بانتینگ برگزار می شود. وی با همکاری دکتر چارلز بست، موفق به کشف انسولین شد.موضوع و محوریت مطالب در این روز دیابت است.ديابت هر سال سبب مرگ بيش از ۵ ميليون نفر مي‌شود و هزينه درمان ديابت و عوارض آن بيش از ۵۵۰ ميليارد دلار در سال است!بيشترين هزينه‌هاي ديابت صرف درمان عوارض آن شامل مشكلات قلبي، عروقي، چشم، كليه و پا مي‌شود. البته با تشخيص به موقع و درمان مناسب ديابت قابل پيشگيري است. در تحقيقات جديد بروز نابينايي ناشي از عوارض ديابت، كمتر از يك درصد است. با "ترويج شيوه زندگي سالم" مي‌توان بيش از ۷۰ درصد موارد ابتلا به ديابت را پيشگيري كرد. 

شهادت حضرت امام زین العابدین علیه السلام بر تمامی شیعیان جهان تسلیت باد

امام سجاد علیه السلام فرمود:ای فرزند آدم تا زمانی که در درون خود واعظ و نصیحت کننده ای دلسوز داشته باشی و در تمام امور بررسی و محاسبه کارهایت را اهمیت دهی و در تمام حالات- از عذاب الهی- ترس و خوف داشته باشی، در خیر و سعادت خواهی بود.

مراسم دهه اول محرم در بیمارستان عیسی بن مریم(ع)

بسم رب الحسین، اشفع صدرالحسین بالظهور الحجه(ع)

به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین(ع)، همزمان با دهه نخست مراسم عزاداری محرم همراه با قرائت زیارت پرفیض عاشورا در نمازخانه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) برگزار می گردد.

 

فرا رسیدن ماه محرم را به پيشگاه آقا امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبري و بر عاشقان اباعبدالله‌ الحسین‌(ع)تسلیت عرض می‌نمائیم.

ديباچه ی عشق و عاشقی باز شود 
دلها همه آماده ی پرواز شود 
با بوی محرم الحرام تو حسين 
ايام عزا و غصه آغاز شود

امام حسین(عليه السلام:( ای پسر آدم همانا تو مانند روزگاری، هر روزی که بر تو بگذرد قسمتی از عمرت کاسته و کم میگرددهرکس زبانش راستگو باشد کردارش پاکیزه باشد و هرکس نیت خیر داشته باشد روزیش فراوان گردد و هرکس با زن و بچه اش خوشرفتار باشد عمرش طولانی شود. 
فقیران و تهی دستان مومنان چهل سال زودتر از ثروتمندان وارد بهشت میشوند، امام(ع)برای درک بیشتر این موضوع مثالی را هم بیان فرمودند: مانند دو کشتی که از گمرک می گذرند، مامور وصول گمرک به آن دو کشتی نگاه میکند و یکی از آنها را پر از بار می بیند و دستور می دهد آنرا نگه دارید.  

گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

از سال ۸۶ روز ۲۵ ذیحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است.

علت انتخاب این روز شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است، عنوان شده است. سوره هل اتی در روز ۲۵ ذیحجه در شان اهل بیت پیامبر (ص) نازل  شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.

سالگرد غدیر یادآور تجدید بیعت با فرزند غدیر، حضرت مهدی می‌باشد. تجدید بیعت مبارک

غدیر در كلام حضرت زهراعلیهاالسلام

خدا را شاهد می ‏گیرم كه شنیدم رسول خدا صلى‏ الله ‏علیه‏ و ‏آله‏ فرمود: على بهترین كسى است كه او را جانشین خود در میان شما قرار می‏دهم. على امام و خلیفه بعد از من است، و دو فرزندم و نه تن از فرزندان حسین پیشوایان و امامانى پاك و نیك هستند. اگر از آنها اطاعت كنید، شما را هدایت خواهند نمود، و اگر مخالفت ورزید، تا روز قیامت بلاى تفرقه و اختلاف در میان شما حاكم خواهد شد.

میلاد باسعادت امام دهم شیعیان، حضرت امام علی النّقی الهادی علیه السلام ، بر عاشقان طریقت اهل بیت علیهم السلام خجسته باد.

۱۵ ذی الحجه، سالروز ولادت اسوه طهارت و پیشوای هدایت، حضرت علی بن محمد الهادی علیه السلام مبارک باد.

سخنان گرانمایه امام هادي ‏عليه السلام:

الغِني قِلَّةُ تَمَنّيكَ وَ الرِّضا بِما يَكفيكَ توانگري، كمي آرزو و رضايت به چيزي است كه تو را بسنده است. بحار الأنوار، ج ۷۵، ص ۱۰۹.

مَن هانَت عَلَيهِ نَفسُهُ فَلا تَأمَن شَرَّهُ از شرّ كسي كه خودش را سبك شمارد ايمن مباش. تحف العقول ، ص ۴۸۳.

لاتَطلُب الصَّفا مِمَّن كَدرتَ عَلَيهِ و لَا الوَفاءَ لِمَن غَدَرتَ بِهِ از كسي كه رابطه ‏ات را با او گسسته ‏اي صميميّت مخواه و از كسي كه به او وفا نكرده ‏اي، وفا طلب مكن. بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۷.

مصاحبه روابط عمومی بیمارستان عیسی بن مریم(ع) با مسئول دفتر نسیم مهر

همزمان با دهه ولایت روابط عمومی مرکز در این خصوص با مسئولین دفتر نسیم مهر مصاحبه نمودند.

ابتدا حجه الاسلام حاج آقا امین الرعایا فرمودند: دهه ولایت نمودی از اکرام ولایت امیرالمومنین  علی (ع) است که در قالب و  نمونه اجرایی وعملی از ولایت است. در حقیقت ولایت را اگر بخواهیم  ترسیم کنیم. هرچه هست در راس آن ولایت خدای متعال است درطبقات پایین تر پیامبران وائمه(ع)، پایین ترین آن ولایت انسان بر خود وهمه اینها یعنی اطاعت محض از ولایت می باشد. در روز عید غدیر همه مردم با امیرالمومنین(ع) بیعت کردند به این معنا که ولایت الله راپذیرفتند علی ای حال اینکه اساسا به فرزندانمان ولایت پذیری را بیاموزیم.«المومنون بعضهم اولیاء بعض » شاید این زیباترین درس غدیر و ولایت باشد.

عید قربان، پر شکوه ترین ایثار و زیباترین جلوه ی تعبد در برابر خالق یکتا مبارک باد

عيد قربان جلوه گاه تعبد و تسليم ابراهيميان و فصل قرب يافتن مسلمانان به خداوند، در سايه عبوديت است. اگر ابراهيم خليل، در اجراى فرمان پروردگارش ، خنجر بر حنجر اسماعيل مى نهد، اسماعيل ذبيح، پدر را در اجراى امر خدايى ، تشويق و ترغيب مى كند و اگر شيخ الانبياء لحظه اى ترديد و توقف نمى كند؛ همه و همه، نشانه مسلمانى آن پدر و پسر و شاهد صداقت در عقيده، عشق و وفادارى در قلمرو بندگی است.

سالروز شهادت امام محمد باقر ( علیه السلام) را تسلیت عرض می نماییم

هفتم ماه ذی الحجه مصادف است با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر «علیه السلام ٍ»، شهادت این بزرگوار را به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت می گوییم .

شهادت مظلومانه جوانترين شمع هدايت و نهمين بحر کرامت، تسليت و تعزيت

حدیث نورانی از امام جواد الائمه علیه السلام

 قالَ عليه‌السلام: الاْمْرُ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْىُ عَنِ الْمُنْكَرِ خَلْقانِ مِنْ خَلْقِ اللّهِ عَزَّوَجَلَّ، فَمْن نَصَرَهُما اعَزَّهُ اللّهُ، وَمَنْ خَذَلَهُما خَذَلَهُ اللّهُ عَزَّوَجَلَّ. (وسائل‌الشیعه، ج۱۶، ص۱۲۴)

فرمود: امر به معروف و نهى از منكر دو مخلوق الهى است، هر كه آنها را يارى و اجرا كند مورد نصرت و رحمت خدا قرار مى‌گيرد و هر كه آنها را ترک و رها گرداند، مورد خذلان و عِقاب قرار مى‌گيرد.

سي و يكم شهريورماه سالروز آغاز جنگ تحميلي عراق عليه ايران در سال ۱۳۵۹ و آغاز هفته دفاع مقدس

۳۱ شهريور ۱۳۵۹ با حمله هوايي عراق به چند فرودگاه ايران و تعرض زميني همزمان ارتش بعث به شهرهاي غرب و جنوب ايران، جنگ ۸ ساله حكومت صدام حسين عليه ايران آغاز شد. اين جنگ ۱۹ ماه پس از پيروزي انقلاب اسلامي و چند روز پس از آن اتفاق افتاد و در حالي شروع شد كه مردم ايران دوران نقاهت پس از انقلاب را مي‌گذراندند و طبعاً به بازسازي كشور و آرامش و سازندگي مي‌انديشيدند.